Marné čekání The Offspring

Zpěvák Dexter Holland nedávno řekl, že nová deska jeho The Offspring avízuje novou etapu. Je prý osobitá, s vyzrálými texty. Napovídá to ostatně i obal, na němž v aleji vedle sebe sedí mladý chlapec a stárnoucí muž.
Fakticky je kolekce Days Go By stejná jako osm předcházejících počinů. S tím rozdílem, že jí schází živelnost… omluvená již ale v podstatě slovy Hollanda.
Sentimentální texty už kapela ve svém repertoáru měla, slova o upřímnosti a pravdě také, kousky nadhledu jakbysmet.
Scházejí pohříchu hity, písničky fungující takzvaně „na první dobrou“, takové, jež v 90. letech formace sypala z rukávu jako horké trumfy. Není tu žádná nová Pretty Fly (For a White Guy), Self Esteem nebo Mota.
Jsou tu jen titulní skladba, The Future Is Now, OC Guns, Cruising California (Bumpin’ In My Trunk) nebo Hurting As One, skladby, které ty staré v mnoha ohledech připomínají. Hlasem Dextera Hollanda, který je osobitý a mile charakteristický, podobnou produkcí, aranžemi, zvukem a melodikou.
Jistě, snaživě melodickou a pokusně strhující skladbu napsat a nahrát The Offspring pořád dokáže. Ne však v té intenzitě, jako kdysi. Aby bylo jasno: od kapely nebylo možné očekávat něco nového. Přesto již drahně let zkouší natočit album, které přinese alespoň jednu písničku, jež si stoupne po bok starých hitů. Na Days Go By opět žádná taková není.

The Offspring: Days Go By
Sony Music, 42:49
Hodnocení 45%

(Tato recenze vyšla v deníku právo 28. července 2012)Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)