Madonna dělá šoubyznys: štve Francouze, dráždí Poláky

Pokud má zpěvačka Madonna na něco skutečný talent, pak na provokování. Když na prahu června odstartovala na vyprodaném stadionu Ramat Gan v izraelském Tel Avivu turné ke svému letošnímu albu MDNA, pustila se prostřednictvím videoprojekce do předsedkyně francouzské Národní fronty Marine Le Penové.
Vyobrazila ji se svastikou na čele a hitlerovským knírkem, což šéfku krajně pravicové strany rozlítilo a vzkázala, že pokud se něco takového bude opakovat i při vystoupení zpěvačky ve Francii, bude ji žalovat. Zmíněná videoprojekce na koncertu v půli července v Paříži byla, a tak se strana obrátila na soud.
Minulý čtvrtek ovšem Madonna naštvala i Francouze, kteří její politický aktivismus respektují. V sále Olympia koncertovala pouze pětačtyřicet minut, což je opravdu málo. Navíc několik minut z nich věnovala projevu na téma „Le Penová“.
Na sítích Twitter a YouTube se ihned snesla na její hlavu vlna kritiky a někteří ji označili za „mrchu a podvodnici“. Na kupu viny se navršilo vše: že plácala o politice, že lístek stál 180 eur, že koncert trval krátký čas, i že začal s bezmála dvouhodinovým zpožděním.
Dnes Madonna možná vystoupí ve Varšavě. Možná. Na tamní katolickou veřejnost totiž působí jako rudý hadr na býka a protesty proti jejímu koncertu trvají již mnoho týdnů. Aktuálně vznikla například iniciativa Krucjata mlodych (Křížová výprava mladých), jejímž prostřednictvím sbírají aktivní mladí katolíci podpisy na petici pro zrušení koncertu Madonny.
Podle iniciátorů je jich už 43 tisíc. Tolik lidí si myslí to, co Marcin Musial, jeden z představitelů iniciativy. Podle něho se Madonna „vysmívá Bohu, znesvěcuje náboženské symboly a dělá si legraci z katolíků“.
Objektivně s ním lze vlastně souhlasit. Mladí katolíci, stejně tak politicky aktivní Francouzi i další odpůrci Madonny, bohužel opomíjejí fakt, že Madonna dělá v první řadě šoubyznys. A v něm není svaté nic – jen sláva a peníze.Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)