Nechť je prezidentem Tonda Boček z Hrdlořez. Má v sobě vše…

Zatímco několik zoufalců z politického i kulturního života pokouší štěstí a v těchto dnech shání podpisy padesáti tisíc lůzrů, aby se mohli zúčastnit prezidentské kampaně, v ideálním případě zasednou za pár měsíců na teplé místo po současné hlavě Kocourkova Kykyně, já mám o svém příštím prezidentovi jasno.
Musí jím být Tonda Boček z Hrdlořez. Na rozdíl od zoufale průměrných osobnostních vlastností party jdoucí do boje, má v sobě vlastnosti všechny, dobré i zlé (zlé přirozeně převládají, vždyť by to měl být prezident). Je skvělé, že se střetly u jedné osoby. Byť to ve finále působí trochu schizofrenicky až legračně, Tonda Boček je univerzál.
Tonda je homokláda. Na toaletě má obrázky ministra Chalupy, hochů ze skauta i všech hradních pánů poradců. V tom by zachoval po nynějším prezidentovi kontinuitu. Je navíc pravděpodobné, že by neváhal zaměstnat Kykyniny panoše i ve svém týmu. Jak znám jeho velkorysost, dal by jim i více peněz, na což by oni nesporně kývli, protože nic jiného než překážet již nedovedou.
Tonda také krade, nejraději před svědky. Minule mi šlohl propisku, což ale ještě není nic proti tomu, že mi ukradl prachy a tvrdil, že je kupónově zprivatizoval. Navíc je přesvědčen, že příroda neexistuje. I v tom by krásně navázal na zloděje Kykynu, ač je tvrzení o neexistující přírodě přinejmenším trapné.
Tonda Boček nosí hlavu na stranu a chlastá. Ve svém oblíbeném lokálu U mrtvého kocoura vyhrál celotýdenní soutěž Vypij, co se dá, přičemž se mu podařilo zdolat letitý rekord již zesnulého alkoholika (selhání jater) Míry Bureše, který vypil za týden pět sudů Radegasta. Tonda jich zvládl sedm, a ještě jednomu ze svých soupeřů ukradl a vypil dvě lahve becherovky. Navíc je arogantní a bezcitný píčus, což by nádherně zastalo celého Miloše Zemana, jenž se o Hrad uchází rovněž.
Tonda Boček má nadto několik vad řeči, například – a to je velká vzácnost – koktá při mlčení, a často usíná na místech, kde to není vhodné. Naposledy usnul při sexuálním aktu se svým partnerem z Maďarska, za což si vysloužil rozchod. Má v sobě tedy vše z dalšího prezidentského kandidáta Schwarzenberga.
Tondu Bočka poznáte podle toho, že má na tváři vytetovaná jména všech svých milenců. Jelikož je poměrně dost promiskuitní a s největší pravděpodobností má AIDS i herpes, jeho obličej se jmény René, Witold, Artuš, Zoltán, Robin, Dušan L., Dušan Ž, Dušan K., Alžbět, Narcis, Hombre a Václav je doslova modrý. Vzhledem k tomu, že je nadějný hudební skladatel, který například složil svému oblíbenému lokálu U mrtvého kocoura hymnu nazvanou Vypijem se z podoby, má i vlastnosti kandidáta Franze.
Připočteme-li ještě, že si myslí, že lidé z ODS nekradou a má knírek jako Sobotka, dále řezáky jako Dienstbier, profil jako Fischer, pocit nepostradatelnosti a dar překážet jako Bobošíková, prsa jako Zuzana Roithová a nikdo ho nikdy neměl rád, je to ideální kandidát na prezidenta, který v sobě spojuje vlastnosti všech těch nezajímavých chudáků, jdoucích do boje o Hrad.
Volte Bočka!Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)