Podivnost v Erhartově cukrárně: zákusky na váhu

Zdá se, že někteří píčusové působící v oblasti stravování už nevědí, jak nabrat záporné body ve svém hodnocení a jak se postavit do role totálních lůzrů. Jenže když se hluboce zamyslí, vždycky si cestu do pozice záporného hrdiny najdou, a není to tak těžké. Stačí třeba říct, že zákusek byl vyroben ve Stachách nebo Smetanové cukrárně. Hned je jasné, že cukrářské výrobky není radno pojíst a ten, kdo ze jmenovaných „chemiček“ zboží odebírá, je kat cukráren.
Erhartova cukrárna v Praze na Vinohradech našla další způsob, jak zákazníka naštvat. Anebo na něm vydělat, to když se ze šoku probere až poté, co si nechá zboží naložit.
Po příchodu do jinak vcelku hezkého interiéru cukrárny jsem si všiml pistáciového zákusku. Zapomětliv, že v obchodech je třeba hlídat každičký detail, neboť obchodník je hotov oškubat zákazníka na každém centimetru své prodejní plochy, jsem přehlédl informaci, že cena 39 Kč (která se mi zdála celkem příznivá) je za 100 gramů zákusku. Ano, ufoni v Erhartově cukrárně prodávají zákusky na váhu!!
Paní mi vybrala kousek a mile se mě zeptala, jestli mi nevadí tak velký. Odpověděl jsem, že nikoliv. Paní tedy prdla zákusek na váhu a ohlásila: „Šedesát dva korun.“
Bylo po ptákách, okamžitě jsem ji slušně oznámil, že zákusek nebudu a že mi přijde prodej dortů na váhu prašivý.
Hypoteticky totiž mohlo dojít k následující situaci: mohl jsem říct, že si tedy přeju osm deka toho zákusku. Paní by selhal odhad a navážila by sedm deka. Já bych ale trval na osmi, a tak by musela vzít z dortu kus něčeho a prdnout mi ho na talíř, abych byl spokojen. Jako když váží vlašák.
Ještě nikdy jsem neviděl prodávat zákusky na váhu. V Erhartově cukrárně v Praze to ale praktikují. Nuže: „Devět deka piškotového se žaludečními šťávami a pět deka hovínkového, prosím, vy od Erharta…“Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)