Kykyna jako snadný terč

Český prezident, kterému leckdo neřekne jinak než Zloděj Kykyna, to včera dostal. Byla to sice jenom umělohmotná pistolka, ale dostal to. A neptejte se mě, jestli je mi líto, že střelec nepoužil zbraň skutečnou. Není.
Ten chlapec totiž naprosto mistrovsky demonstroval náladu v české společnosti, stav společnosti a vůbec vztah drtivé většiny společnosti nejenom ke Kykyně, ale k celému politickému ansámblu, který tuto zemi řídí.
Ke včerejšímu incidentu v Chrastavě, kdy sympatický mladík přistoupil s umělohmotnou pistolí ke Kykyně a několikrát z bezprostřední blízkosti zmáčkl spoušť a pálil (mimochodem, prý prezidenta lehce zranil na rameni a tento musel vyhledat nemocniční personál, ale až poté, kdy se pobavil s lidmi o jejich nesnázích – které jsou mu u prdele), patří ale důležitý postřeh.
Nikdo ho nechránil. Kykyna, jinak obklopený bandou patolízalů, byl najednou sám. Kde byla všechna ta obětavá silná těla Jaklů, Weiglů, Hájků a dalších podržtašků, která by přece při vší té lásce k hlavě státu měla padat před hlaveň a nechat umělohmotné kulky pronikat do svých tukových polštářů? Byla tam vůbec? Jakt to že ne?
A nyní bez zlomyslnosti. Co dělala ochranka? Pokud vím z médií, na místě byla. Pravděpodobně se ale dloubala v nose, jak to tak vedle Kykyny dělá obvykle. Střelce totiž zadržela policie až o několik stovek metrů dál, tedy ochranka se na nic nezmohla.
Co z toho vyplývá? Kykynu už nechrání nikdo, ani ti, kteří by ho chránit měli a dostávají za to žold. Je jim volný. Tím pádem je snadným terčem pro každého, kdo si bude chtít třeba dětskou pistolkou zastřelit svého prezidenta. Kykyna, jenž chodí takto bez ostrahy, má jako vždy vysoké sebevědomí, a to už by neměl. Kór v zemi, kde v podstatě všichni politici jinak zatím docela slušným lidem zatraceně vadí.

P.S.: Doporučuji knihu Michala Viewegha Mráz přichází z Hradu, kde Kykyna také vystupuje. Je to fakt docela legrace. Vyjde ve čtvrtek.Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)