Pink je už šest let stejná

Plné čtyři roky trvalo, než si mohla americká zpěvačka Pink (vlastním jménem Alecia Beth Mooreová) říct novým albem The Truth About Love o pozornost. Tak dlouhý čas na jeho přípravu ale neměla, pohltily ji mateřské povinnosti. Možná se v té době nezabývala muzikou vůbec, což by mohlo osvětlit to, proč se v jejím příběhu zastavil čas.
S poslechem první skladby Are We All We je zřejmé, že majitelka mnoha hitů si své vítězné přednosti zachovala. Má stále sytý, v některých vypjatých pasážích přítulně nakřáplý hlas, spolehlivou intonaci, sílu v refrénech a její výraz je stále dráždivý, přitom tak nějak uklidňující.
S poslechem dalších skladeb se ukazuje, že nová kolekce je složena z několika potenciálních hitů, pohříchu nikoli tak žhavých, jako byly v minulosti Get The Party Started, Stupid Girls, Sober, Trouble nebo Just Like A Pill. Aktuální písničky jsou těžkopádné, působí dojmem, že vsadily na osvědčený zvuk a charisma zpěvačky, ne na průbojnost vlastní melodie.
Ne že by bylo nutné, aby zpěvák na nových albech vždy cosi měnil. V případě Pink je to ale problém, neboť podobně, jako zní nové album, zněla i dvě předešlá. Ta ale nabídla více zajímavějších melodií, a tak byť není novinka v tomto ohledu odfláknutá, je spíše jen snahou dosíci co nejjasnějších melodických tahů.
Autorskou marnost Pink rozhání přítomností hostů. Baladu Just Give Me A Reason s ní nazpíval lídr skupiny Fun Nate Ruess, v True Love je slyšet hlas Lily Allen a Here Comes The Weekend zdobí na konci rapování Eminema. Na albu je to jedno z nejlepších míst, neboť z tradičního zvuku kolekce vybočuje.
Písničky z kolekce se nesou v retro duchu odkazujícím na pop osmdesátých let. Škoda jen, že od alba I’m Not Dead (2006) je Pink vlastně stále stejná, že její balady mají stereotypní ráz a na nové desce scházejí silné hity.

Pink: The Truth About Love
Sony Music, 51:01
Hodnocení 65%

(Tato recenze vyšla v deníku Právo 19. září 2012)Komentáře [ 1 ]

  • Gabriela napsal:

    To kto tie debiliny písal?? Pink je stále úžasnáááá.

Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)