The View hráli nejdřív nám, a pak svým

Úterní koncert skotské skupiny The View v pražském Lucerna Music Baru se povedl i nepovedl. Čtyřčlenná parta z Dundee začala v dobrém rozmaru a hned první písničkou Grace, hitem z loňského alba Bread And Circuses, předvedla, že je na pódiu podobně zábavná a vlastně dokonalá, jako na deskách.
Zpěvák a kytarista Kyle Falconer intonoval prakticky bez chyby, zvládal i ono roztomilé „hlasové chvění“, které je pro jeho výraz typické, a mohl se opřít o ostatní tři členy kapely, znamenité vokalisty (k nim připočtěme ještě koncertního klávesistu) i hudebníky.
Koncert od první chvíle plynul nekompromisně vpřed, kapela servírovala jednu příjemnou rockovou písničku za druhou a vypadalo to, že vše skončí tak, jak začalo.
Baskytarista Kieren Webster navíc hrál v půli vystoupení na vypůjčenou kytaru tak razantně, že ji Falconerovi vrátil s krvavou mapou pod strunami a sám zůstal se zraněným palcem.
Po další chvíli ale muzikanti zjistili, že v sále je především anglicky mluvící publikum, pro nějž bylo jistě poutavé zajít v Praze na koncert doma oslavované kapely a zaplatit za něj jen pár stovek.
Večer se proto nakonec stal setkáním Britů v srdci Evropy. Diváci pokřikovali na muzikanty, oni jim to vraceli s lehkovážnou familiárností a skvěle nastartovaný koncert ztratil tah. Ne že by kvalita vzala za své. Jen se z akce stala neplánovaná besídka ostrovanů, kteří se poznali až v Praze.Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)