Upachtěná deska The Killers

Battle Born je čtvrté studiové album americké skupiny The Killers, jedenáct let existující čtveřice, kterou mají řadu let raději fanoušci v Evropě než za oceánem.
Název kolekce vychází ze slov, která jsou na vlajce státu Nevada, odkud kapela pochází, i z názvu studia, v němž nahrávka vznikla. Aby byla co nejlepší, dohlížel na ni silný tým producentů, jmenovitě Daniel Lanois, Steve Lillywhite, Damian Taylor, Stuart Pricea a Brendan O’Brien. Čili co jméno, to hvězda.
Moc to ale nepomohlo. Kapela totiž prachsprostě vzala po čtyřech letech pauzírování to nejlepší ze svých minulých tří desek a pokusila se tak co nejvíce navázat úspěšnou Day & Age z roku 2008.
Částečně se jí to podařilo v úvodu novinky, písně Flesh And Bone a Runaways mají popovou šťavnatost v rockovém obalu tak, jako hity Human či Spacemen. Tím však to dobré na Battle Born končí.
The Killers se nedokázali přiblížit ani třetímu albu, ani fanoušky milovaným prvním dvěma kolekcím. Zůstali stát kdesi na cestě, odtud předkládají jeden upachtěný písničkový pokus za druhým a marně hledají bývalou osobitost, řeč a dobrý nápad.
Je to marná deska, která proběhne éterem a nezanechá po sobě nic. Jejím pozitivem je jen velmi dobrý zvuk a zručnost, s níž jsou písně zaranžovány a vyprodukovány. Tradičně spolehlivý je zpěv Brandona Flowerse, hlasu a mozku formace.

The Killers: Battle Born
Universal Music, 51:45
Hodnocení 55%

(Tato recenze vyšla v deníku právo 21. září 2012)Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)