Zářijové podoteky: kozy krásné Kate, bulvár po česku, schizofrenie na třetí

Francouzský bulvární plátek Closer otiskl snímky Kate, jinak manželky prince Williama, jemuž jsme ji všichni tiše i nahlas nejméně jednou v životě záviděli, nahoře bez. Je to hezký pohled, šťavnatě letní, přitažlivý. Ve srovnání s kdysi u nás prezentovanými snímky nahé Jiřiny Bohdalové doslova balzám pro sítnici, čili dobrá bulvární práce. Přesto v Londýně zuří a kancelář prince Williama vydala prohlášení, podle něhož zvažuje i právní kroky vůči Closeru. Je s podivem, že tak činí činitelé v zemi, v níž bulvár zašel ve své hnusotě tak daleko, že vydavatel Murdoch musel pro jistotu zrušit list News Of The World, neboť pochopil, že praktiky jeho novinářů jsou hanebné. Jinými slovy – nebyla to právě Anglie, která položila laťku zákeřným bulvárním praktikám rekordně vysoko? Navíc – jak říkám – Kate má prsa opravdu pěkná, tak proč ten povyk? A v neposlední řadě: svlékat se nemusela, kór ve své roli. Být vévodkyní z Cambridge, neopaloval bych se nahoře bez. Nepočítat s bulvárem se jeví být dosti naivní.

U nás to s bulvárem chodí jinak. Popová zpěvačka odjíždí na dovolenou kamsi do Španělska. Před odjezdem zvedne telefon a familiárním hlasem unavenému bulvárnímu strejdovi nahlásí, že odjíždí do Španělska, bude tam prý dva týdny a ať tu strejda nezlobí (chi chi chi). Mrtvola z média se probere z kocoviny a zeptá se: „A kde budeš, bejby?“ Zpěvačka se zazubí a řekne adresu místa, kde se bude zdržovat. Samozřejmě ji přečte z poukázky, kterou dostala od firmy, na jejímž večírku zazpívala na playback s pětitisícovou slevou. Bulvár vyšle na udanou adresu fotografa a ten nafotí snímky zpěvačky nahoře i dole bez. Bulvár pak otiskne takové, aby se holka moc nenaštvala (ty drsnější má bulvární strejda v šuplíku pro dlouhé noci a kámoše), a pak se za ní zastaví, aby si nahrál její přehrávanou podrážděnou reakci. No, a jede se dál, příští rok zase hvězdička leccos nahlásí.

Fotbalová Sparta prohrála v Plzni a nevydýchala to. Co na tom, že je to letos její první prohra. Není na ně zvyklá, tím spíš, když prohraje se soupeřem, s nímž bude asi bojovat o titul. Nemyslím si, že Plzeň je svatá, a připouštím, že fotbalista Limberský (který prošel v minulosti i Spartou, takže ze zákulisí tohoto týmu mnohé ví) pád přes nohu hráče Hušbauera nafilmoval. Ostatně, právě z Plzně pocházejí podvodníci Jan „Šmejd“ Rezek a Milan Petržela, kteří rádi filmují pády v pokutovém území i s národním dresem na těle. Sparta se po prohře vztekala i přesto, že byla jednoznačně horší než Plzeň. Urputný polotalent Hušbauer, sám rád filmující pády na celé ploše hřiště, se před televizními kamerami málem rozfňukal a zkušený Limberský řekl, že Sparta nemá co brečet, protože díky rozhodčím má už dvacet titulů. S tím se dá souhlasit, rozhodčí, které měla na výplatních páskách, Spartě vždycky mocně nadržovali. Problém ale je, že u nás se prostě hraje nefér, a tak vznikají emoce tam, kde by být vůbec neměli. Sparta už je z této nepravosti tak v čoudu, že když remizovala v prvním kole na Dukle 1:1 a rozhodčí jí musel nastavit pět minut, aby vůbec vyrovnala, odměnila ho tím, že si na něj stěžovala za to, že nepískl nějaký jiný faul. To už je schizofrenie na druhou, možná na třetí.Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)