Obdivuhodný hazardér se životem Felix Baumgartner

Včera do noci jsem ho ještě považoval za cvoka, který se rozhodl dobrovolně zemřít a chtěl, aby to viděl celý svět. Dnes mu přeju všechno nejlepší, protože jsem v sobě v posledních hodinách našel nepřekonatelný obdiv k lidem, kteří jdou jednoznačně za hranice obvyklých možností a věří, že budou do neprobádaného světa vpuštěni a přežijí tam.
Jmenuje se Felix Baumgartner, je mu třiačtyřicet let a rozhodl se seskočit z více než 36 tisíc metrů. Jako první člověk na světě hodlá ve volném pádu překonat rychlost zvuku 1127,6 km v hodině. Když to zvládne, padák se mu otevře 1500 metrů nad zemí a on dopadne do kotoulu.
Včerejší pokus v Novém Mexiku v Americe nevyšel. Sledoval jsem ho po očku na internetu. Felix byl připravený, soustředěný. Start sledovala i jeho matka, která byla původně v přípravném týmu. Nakonec z něho odstoupila, protože nechtěla být mezi těmi, kteří Felixe pošlou do riskantního podniku, a třeba na smrt. Co kdyby se to nepovedlo? Co když se udusí nebo roztrhá?
Můžete u toho být i vy. Felixe lze průběžně sledovat na internetové adrese www.redbullstratos.com. Je to v podstatě přímý přenos. Zajímavý je například aktuální blog celé akce, na němž je obrázek, který znázorňuje, že plně nafouknutý stratosférický balón, s nímž by měl vyletět do výšky 36 kilometrů nad zemský povrch, je velký jako Socha svobody.
Včera (9. 10. 2012) se to nepovedlo, protože při prvním pokusu se rozbilo jedno ze dvou rádií, které spojovalo Felixe s týmem na zemi. Když se pokusil odstartovat podruhé, začal vát silný nárazový vítr, který nedovolil balónu vzlétnout. Komentátor přenosu řekl, že úplně nejnebezpečnější je na tom celém samozřejmě seskok. Druhá nejnebezpečnější věc je právě vzlétnutí.
Možná je Felix blázen a snílek, kterému byl díky nepřízni počasí včera prodloužen život o nějakou tu hodinu navíc. Na druhou stranu by do toho určitě nešel, kdyby si nebyl alespoň na devadesát procent jist, že to zmákne.
Je to borec a strašně moc mu fandím. Sledujte ho také.Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)