Příjemní mladí veteráni Thin Lizzy

Thin Lizzy založili v irském Dublinu v roce 1969 zpěvák a baskytarista Phil Lynott a bubeník Brian Downey. Prvně jmenovaný v roce 1986 zemřel, Downey přivezl aktuální sestavu v neděli večer do pražského Lucerna Music Baru.
Ve třetí etapě existence skupiny se obklopil vesměs mladšími spoluhráči. Všichni jsou nicméně dostatečně zkušení na to, aby slávu a čest kapely ctili, a protože nahrávají nové album, i šířili.
Byť zpěvákem a kytaristou Rickym Warwickem v rozhovoru pro Právo slíbená nová písnička na programu nebyla, večer to byl povedený. Thin Lizzy přišli s tradičním zemitým hard rockem s přesahy k folklóru (v písni Whiskey In The Jar), jižanskému rocku (Suicide) i blues (Sha La La).
Ukázalo se, že této legendě hrát v menším rockovém klubu vyhovuje. Výtečně komunikovala s publikem a nějakých pět set převážně zkušených diváků vzala u srdce nejenom prostřednictvím písniček, ale i manýr ze sedmdesátých let.
Tři kytaristé se střídali v sólech, bubeník Downey si ho vyzkoušel také (byť bylo zbytečné, protože v něm o nic excelentního nešlo), dařily se až pětihlasé vokály a publikum žalo úrodu trsátek, které kytaristé během vystoupení do davu házeli.
Připočteme-li agresivní a přehledný zvuk a fakt, že naživo zazněly legendární skladby ze sedmdesátých a osmdesátých let, byla hodina a půl s Thin Lizzy vyloženě příjemná.

Thin Lizzy
Lucerna Music Bar, Praha, 18. 11. 2012
Hodnocení: 80%

(Tato recenze vyšla 20. listopadu 2012 v deníku Právo)Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)