Sériová výroba Aerosmith

Jedenáct let uplynulo od chvíle, kdy bostonští Aerosmith vydali předešlé album s novými písničkami (Just Push Play). Za tu dobu jistě mohli nachystat nový materiál, který bude třaskavý a nadčasový. Čerstvá kolekce Music From Another Dimension! (Hudba z jiné dimenze!) ale i přes svůj nadějný název ukázala, že napsat dobré rockové písničky s popovým přesahem je těžké i pro tak zkušenou kapelu.
Deska nemá styl. Není z ní cítit muzikantská či autorská chemie ani radost z hraní, která byla znát i na kolekci coververzí Honkin’ On Bobo (2004).
Přitom je zřejmé, že Aerosmith jsou zkušení bardi, kteří album vyslovené nezkazí. Inspirovat se na něm nechali sami sebou, jak obdobím, kdy platili za bluesrockové borce (70. léta), tak dobou, kdy se v jejich muzice objevovaly popové prvky a oni se nabourali do hitparád chytlavými vypalovačkami i baladami (90. léta).
Nedokázali to ale přetavit ve světlou přítomnost. Zachovali si rukopis, zpěv Stevena Tylera je stále dráždivý a sexy, kytary mají bluesovou podstatu a rády si zahrají sólo. Nad tím vším však převládá pocit, že Aerosmith jen vzali své staré písničky a aranžérským zásahem z nich udělali nové. Autorsky v tom není nic překotného ani přesvědčivého.
Nahráli rockovou desku solidní jakosti, byť očekávání byla větší. Možná i ta jejich. Oh Yeah je na začátku alba velká naděje, stejně tak hiphopovými pasážemi okrášlená Beautiful. Out Go The Lights ale měla skončit o minutu dříve, protože je stereotypní. Duet Can’t Stop Lovin’ You účast Carrie Underwoodové neposílila, většina balad na albu zaostává za těmi, které Aerosmith nabídli v letech minulých.
Výjimkou je závěrečná Another Last Goodbye, kterou Tylerovi a kytaristovi Joe Perrymu pomohl napsat hitmaker Desmond Child. V ní podal zpěvák nejlepší výkon na albu, se všemi těmi manýrami, které jeho výraz měl a má.
Na desce není nicméně jediná písnička, která je dobře zapamatovatelná. Je produktem velmi dobré, přesto sériové výroby skladeb pro masy. Na Aerosmith je to trochu málo.

Aerosmith: Music From Another Dimension!
Sony Music, 68:04
Hodnocení: 60%

(Tato recenze vyšla v deníku Právo 9. listopadu 2012)Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)