Vrátí se skupina Lucie? Nejspíš ano!

Poté, co se minulý pátek vrátila na koncertní pódia kapela Pražský výběr ve své nejsilnější sestavě, existuje teď pouze jediná česká hudební skupina, jejíž návrat by byl skutečnou kulturní událostí. Jmenuje se Lucie a uměleckou pauzu vyhlásila v říjnu roku 2004.
Pro hledače naděje přišly nyní dobré časy. Mnohé totiž nasvědčuje tomu, že to nepotrvá dlouho a Lucie ohlásí návrat. Byť není zřejmé, kdy k tomu dojde, indicií, že se to stane, je několik.
V hudebních kuloárech se třeba již řadu týdnů nemluví o ničem jiném. V únoru letošního roku se všichni čtyři členové kapely sešli na předávání cen Anděl, odkud si odnesli sošky za prvenství v kategorii Kapela dvacetiletí.
Zpěvák a bubeník David Koller tam na dotaz, zda je to první krok k návratu, odpověděl: „Fakt nevím.“ Kytarista Robert Kodym ale řekl: „Nikdy neříkej nikdy.“
Loni v prosinci prozradil Kodym na chatu deníku Blesk, že se kapela vrátí v roce 2013. Letos v červenci zase na chatu z festivalu v Karlových Varech Dvořák zmínil, že se Lucie asi vrátí v roce 2014. První z uvedených roků již klepe na dveře.
V minulých dnech se také spekulovalo o účasti skupiny v jednom ze závěrečných kol primácké soutěže Česko Slovensko má talent. Mluvčí Primy Václav Mazánek Právu sdělil: „O podobné možnosti se jednalo, ale nakonec to z časových důvodů bohužel nedopadlo.“
Pokud je to pravda, je jasné, že se kolem Lucie něco děje a že se lze na její návrat už trochu těšit. Možná to přijde brzy.
I když kapela nic potvrdit nechce.

(Tato glosa vyšla v deníku Právo 15. listopadu 2012)Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)