Konec světa není, ale český svět se posral

Není ještě definitivně rozhodnuto, ale zdá se, že konec světa nebude. Pravda, po bitvě je každý generálem, ale musím se přiznat, že jsem si to myslel. Přesto nyní čelím neodbytnému dojmu, že světu, a zejména tomu českému, v posledních hodinách dokonale hráblo a dělá všechno pro to, aby si obyvatelé měst a obcí mysleli, že konec vypadá přesně takhle.
Napíšu to bez slitování.
Postavy z nejvyšších politických pater sehrály bravurně svou oblíbenou hru „na debily“. Jde jim skvěle, jeden zírá, jak v ní válejí. Když Nečasův kabinet potřeboval podporu party sběratelů ptačího trusu LIDEM, učinil veletoč hodný kouzelníka Žita (nic ve zlém, Daniele Lando). Posloužil učebnicové naivce Karolíně Peake, aby si užila svých šest minut slávy, to když jí Nečas a Kalousek, přezdívaní mezi obyvatelstvem Stará svině I a Stará svině II, na kolenou ukecali, aby opustila životem pomýleného Víta Bártu a založila stranu přátel sběratelů trusu, pevnou a nedílnou součást rozeštvané vládní koalice.
Peake tak v pitomoučké předtuše budoucí slávy učinila a zřejmě jí k uspokojení stačilo pár rozhovorů, které poskytla nenasytným médiím. Pak se nechala instalovat na ministerstvo obrany, byť o problematice tohoto rezortů ví – s prominutím – hovno. Za to zvedla při hlasování v parlamentu ruku pro drastické daňové změny i pro rozpočet, čímž ulevila Nečasově vládě v okamžiku, kdy už tato měla být dávno politickou historií.
Zřejmě neprohlédla, že jí psovod Nečas vodí jako loutku, a tak v domnění, že je mocná válečnice, odvolala z ministerstva obrany několik figur, které jsou podle jiných pro armádu v době míru mimořádně klíčové. Všechny tři. Dotkla se tak i prezidenta Kykyny, který má pro uniformy dlouholetou slabost.
No, a jelikož už úkol pomoci Kalouskovým daňovým nactiutrháním provedla tím, že pro ně zvedla pacinu, Nečas ji po osmi dnech kopl do zadnice, takže je v zemi za trubku a Nečas udělal čest své přezdívce. Naivka Peake sice brebtá, že půjde do opozice a proti vládě, ona ale moc dobře ví, že prachy jsou víc než čest, a tak se zase nechá polechtat Nečasovým nehtem ve slabinách a bude dál pokračovat v roli vládní kravky.
Pozoruhodné je, že k tomu chtěl něco říct Karel Schwarzenberg, ale než se vyžvejkl, bylo po všem.
V předtuše konce světa ředitelé některých českých a moravských škol vyhlásili ředitelské volno, což zdůvodnili tím, že fakani mají být při konec světa u svých rodičů. Vida, tak uvažovaly chronickou leností posedlé kreatury, které by měly národu vychovávat čestné lidi. Lepší důvod pro to, aby do těch podělaných škol pro změnu zase nemusely, vymyslet nemohly.
A plody své práce sklidily ihned. Fakani jim vzkázali, že žádné domácí úkoly v době kolem konce světa dělat nebudou, protože to už nemá smysl. Příště dají ředitelům přes hubu, neboť možná usoudí, že někteří z nich jsou sráči a nic jiného si nezaslouží. Nebylo by divu.
Mimořádně nepochopitelně se chovají i fotbalisté Sparty, kteří postoupili do jarních vyřazovacích bojů Evropské ligy a dostali za soupeře Chelsea London. Britský tým je favoritem a je velice pravděpodobné, že Spartu vyřadí. To ale fotbalistům českého týmu absolutně nebrání v tom, aby se radovali, že budou s takovým mužstvem hrát. Prý je to svátek. Nebyl by to ale svátek až ve finále?
Pokud totiž Sparta vypadne, nedostane už za svou účast v evropské soutěži žádné peníze. Přitom by je na úplatky pro rozhodčí a kámoše ve vedení svazu tolik potřebovala. Její šéf Křetínský navíc nadále žije s cejchem muže, který šéfa fotbalového svazu Peltu upozornil na korupci v české lize a jako důkaz přinesl prázdnou tašku. Smyslem pro jinotaje nepolíbený Pelta zřejmě nepochopil, že mu Křetínský dává najevo, že zdroje Sparty vyschly a potřeboval by půjčit, a tak jenom předal tašku policii. Situace je vážná: není na korupci, nicméně Hušbauer a spol. se radují z toho, jak to s Chelsea projedou a prachy nebudou.
V jedné písničce skupiny Hrdinové nové fronty se v refrénu zpívá: „To svět se posral.“ Nikdy jsem neměl ten dojem podobně intenzivní.Komentáře [ 1 ]

Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)