Nirvana s Paulem McCartneyem nebude

Během charitativního koncertu 12-12-12, který se konal minulý týden za účasti světových hudebních hvězd v New Yorku, se na pódiu pospolu představili Paul McCartney a tři zbylí členové Nirvany, tedy bubeník Dave Grohl, baskytarista Krist Novoselic a kytarista Pat Smear.
Nehráli písničky z repertoáru Nirvany, leč zazněla novinka Cut Me Some Slack a k tomu jako bonus I’ve Got A Feeling od Beatles a Live And Let Die od McCartneyho kapely Wings.
Když pak další společné vystoupení pozoruhodného tělesa proběhlo 15. prosince v televizní show America’s Saturday Night, vyvolalo to diskuze o tom, jestli spolupráce McCartneyho se zbytkem Nirvany nepřeroste v cosi dlouhodobějšího, třeba i realizaci nového alba.
Z diskuzí na internetu však následně vyplynulo, že písnička Cut Me Some Slack nevznikla pro potřeby koncertu pro oběti bouře Sandy 12-12-12. Byla napsána a nahrána již půl roku před tím, a to pro potřeby dokumentárního filmu Davea Grohla Sound City o slavném nahrávacím studiu v Los Angeles, kde Nirvana na počátku devadesátých let natočila své slavné album Nevermind. Písnička, jejíž studiová verze už se dostala na internet, bude na soundtracku k uvedenému dokumentu.
Nejvíce se diskutovalo o tom, jestli je reálné turné Nirvany s novým zpěvákem, konkrétně s Paulem McCartneyem. Manažer bubeníka Grohla však přispěchal s prohlášením, že nic takového se nechystá.
Pro příznivce muzikantů z Nirvany tedy budiž útěchou chystané miniturné Grohla s hudebníky, kteří pro soundtrack k dokumentu Sound City nahráli nějakou skladbu. Jsou to Neil Young, Tom Petty, Fleetwood Mac, Corey Taylor ze Slipknot či Josh Homme z Queens Of The Stone Age.

Studiový záznam skladby Cut Me Some Slack
http://www.youtube.com/watch?v=jBd9330h9kIPřidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)