Budu se spolupodílet na návratu Ivety Bartošové (?) 2

Má včerejší zpráva o tom, že mě navštívila jistá žena v redakci a skrze mou osobu nabídla zpěvačce Ivetě Bartošové triumfální návrat na scénu (psal jsem recenzi na výběrovku zpěvačky, na základě jejího přečtení mě ta paní vyhledala), se setkala s velkým ohlasem. Někteří mě ponoukají, abych se do toho dal, jiní varují před Bartošovou i médii, kdosi mě varoval i před panem Rychtářem a jeho pěstmi. Beru v potaz vše.
Dnes se mi ale nečekaně naskytla možnost podívat se na tu neznámou ženu (fakt jsem zapomněl její jméno, vím jen, že končilo na -ová) zblízka.
Když jsem se totiž kolem patnácté hodiny potuloval pražskou Vodičkovou ulicí a marně vyhlížel tramvaj číslo 14, uviděl jsem ji na protilehlé straně. Ihned jsem si vzpomněl na to, jak mi říkala, že ji někdo organizovaně sleduje. Dohlédl jsem proto za ní, pak ještě dál a nakonec kam až oko dohlédlo, ale nezjistil jsem nic podezřelého (nepočítám Standova dealera, i když ten snad měl sedět).
Abych se nicméně přesvědčil, jestli tu ženu fakt někdo sleduje, rozhodl jsem se ji sledovat. S rozběhem a třemi skoky jako při trojskoku jsem přeplachtil ulici a nenápadně se na ženu přilepil. Hleděla přímo před sebe, takže jsem si v klidu mohl vybrat způsob maskování (rozepnul jsem si kabát) i chůze (bezstarostná houpavá) tak, aby mě nezmerčila.
Když se zastavila a rozhlédla se, zda ji nikdo nesleduje, přestal jsem ji sledovat a začal se tvářit jako idiot, aby si mě nevšimla. Nešlo se však takto přetvařovat moc dlouho, není na to doba. Začali mě totiž sledovat Pražané, kteří podle mého idiotského výrazu usoudili, že jsem politik. Měl jsem dojem, že mi se slovem „amnestie“ na rtech chtějí rozbít hubu.
Rychle jsem se tedy přestal tvářit jako idiot a oni se zklidnili. Po chvíli bezvládí jsem pokračoval ve sledování té ženy, abych po dalších padesáti metrech zjistil, že ji nikdo nesleduje.
Měl jsem jen podivné tušení, že kdosi sleduje mě.
Až se s tou dámou v pondělí sejdu – máme totiž schůzku, abychom se dohodli, jak na Ivetu – sdělím jí, že ji ve středu mezi třetí a čtvrtou nikdo nesledoval. Kromě mě.
Sakra, má možná pravdu. Někdo ji sleduje…Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)