Jardova lednová výzva

Vážení přátelé,
byť se často tvrdívá, že český prezident nemá valných pravomocí, ten stávající mnohokrát ukázal, že si i tak může s národem beztrestně a opakovaně vytírat zadek. Zůstanou po něm na české přirozenosti a hrdosti hluboké jizvy a bude těžké vyhrabat se z pozice bezcenných evropských loutek do pozice národa, který je v očích ostatních i svých plnohodnotný.
Prezidentské volby 2013, které probíhají v těchto dnech, jsou pro nás důležité. Měli bychom při nich vybrat člověka, za něhož se nebudeme od první chvíle stydět, člověka, který vymění samolibou aroganci za pokoru a úctu k obyčejným lidem a právu, který bude dbát prospěchu země, nikoli svého, bude dobře reprezentovat Českou republiku, nebude krást, lhát, podvádět, smilnit a nebude prodlouženou rukou jakékoli mocenské či ekonomické skupiny.
Nebude to jednoduché. Některé kandidáty předešlý odstavec z případné prezidentské funkce jednoznačně diskvalifikuje.
Máme ale jeden trumf v rukou: volební lístky.
Proto vás prosím, abyste se předtím, než dáte některému z kandidátů svůj hlas, hluboce zamysleli nad jeho minulostí, chováním, morálními vlastnostmi a mírou sebestřednosti, kterou dosud vykazoval a nesporně vykazovat bude.
Dovoluji si vás požádat, abyste při této volbě ukázali na kandidáta, o němž jste přesvědčeni, že se za něho nebudete ani po roce jeho působení ve funkci stydět.
Rovněž si dovoluji připomenout, že nejhoršími kandidáty jsou Miloš Zeman (vyargumentoval jsem v jednom nedávném příspěvku), Jana Bobošíková (protievropsky zaměřená) a Přemysl Sobotka (několikrát avizoval obdiv k současné hlavě státu). Nabízím vám variantu nevolit je.
Pokud se nám společně podaří zvolit slušného prezidenta, bude to snad první krok k tomu, abychom v příštích parlamentních volbách vymetli z poslaneckých lavic dobytek, který jsme tam vlastní vinou a naivitou instalovali při minulých volbách.
Věřím, že jméno nového prezidenta přiměje jiné čestné a moudré lidi, aby se setkali v nové politické straně a dali nám, obyčejným lidem, šanci mít k dispozici alternativu, která bude příště volitelná.
Hodně zdaru a čistou mysl.

Jaroslav ŠpulákKomentáře [ 2 ]

  • josef méďa kacíř jelínek napsal:

    S vědomím že bych se zase podílel na volebním podvodu a potom litoval, jsem se rozhodl nevolit . Ti co nám byli předloženi s tím ,že je to naše volba ,jsou pro mne nevolitelní.

  • Krystof napsal:

    Tak nevim. Od pocatku to byla (az na vyjimky) soutezni prehlidka zmetku a spiny. Po tomto vikendu budeme svedky nelitostneho boje mezi chcankama a hovnem.

Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)