Nevolíme vizionáře a dobrého reprezentanta, volíme menší průšvih

Dnes začne druhé kolo prezidentských voleb. Přestože by bylo logické, kdyby měla drtivá většina voličů jasno v tom, komu svůj hlas dá, pokusím se ještě ze svého skromného soukromého pohledu bezvýznamného a dennodenně ponižovaného občana České republiky shrnout, o co z mého pohledu jde.
Volíme menší průšvih, to je bezesporu. Do druhého kola se totiž dostali kandidáti, kteří nemají právo nebo sílu pozdvihnout v zemi morálku a reprezentovat ji hrdě navenek, především pak v Evropské unii.
Miloš Zeman je notorický hulvát, lhář (jak ukázala jeho kampaň), muž spojený s problematickými politickými kroky minulosti i velice problematickými lidmi, spojenec současného prezidenta Kykyny a samozřejmě samožer, který absolutně nezvládá zakrýt svou touhu po moci, ať se děje, co se děje. Jeho dcera v rozhovoru ve včerejší Mladé frontě Dnes, uvedla, že není hulvát, jen hájí své názory. Je to jednak vzácná ukázka dětské naivity, současně z pohledu z druhé strany připomínka toho, jak lze dítě využít propagačně ve vlastní prospěch, byť je to marné.
Karel Schwarzenberg je reprezentant sociálně necitlivé politiky současné vlády a zachránce nenáviděného Kalouska. Je znám jako politický turista, který snad nebyl jen členem či kámošem ČSSD a KSČM, přitom nikdy proti nepravostem moc neprostestoval, spíše držel ústa a krok. V případě jeho zvolení se trochu děsím novoročních projevů, protože tradiční český opilec den po Silvestru těžko slyší slova jasná, natož pak Schwarzenbergovo žbrblání. Naštěstí nás Kykyna v posledních deseti letech naučil, že v novoročním prezidentském projevu nejde o nic (až na tu jeho nešťastnou amnestii).
Budu volit Karla Schwarzenberga, protože je to pro mě osobně menší průšvih než Miloš Zeman.
Přiznávám, že to má ještě jeden důležitý podtext. Včera se na světlo světa dostala esemeska současného prezidenta Kykyny, ve které napsal, že pokud vyhraje Schwarzenberg, bude uvažovat o emigraci. Velmi nadějná zpráva. Kdyby on jako ztělesnění samolibosti, krádeží za denního světla a sebelásky v tom nejhorším smyslu slova opustil zemi, byla by to krásná tečka za jeho zbytečným životním příběhem.
On to ale neudělá, protože o něj nikdo nikde nestojí. Nemá kam jít, leda do Ruska. Navíc je lež jeho denním pracovním nástrojem, takže se neradujme předčasně, prostě to jen tak plácnul. Jeho další ambice jsou politické a doma.
Je potřeba si ale uvědomit, že pokud se stane prezidentem Zeman, je to amnestie pro Kykynu, jak v Týdnu trefně napsal Martin Fendrych.
A za tu svou amnestii si Kykyna žádnou naši amnestii nezaslouží. Ale co, třeba mu jednou jeden z amnestovaných gaunerů zastoupí cestu, to až bude Kykyna venčit před barákem své přebujelé ego, a ukáže mu, co nadrobil.
Volme tedy Karla Schwarzenberga. Je to menší zlo, menší průšvih, menší ostuda a šance, že to snad vymete i toho Kykynu.
Naděje umírá poslední.

P.S.: Ale co, zase není tak zle. 14. srpna přijedou System Of A Down, a to je fajn.Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)