Původní Kučerovského tvář

Zatímco zpěvák Tomáš Klus odpočívá v Dominikánské republice, jeho spoluhráč, kytarista Jiří Kučerovský, si odskočil tam, odkud přišel. Na některých místech je totiž v těchto dnech možné zhlédnout vystoupení brněnské skupiny Animé, které je členem. 1. 2. zahrají ještě v Sušici, 2. 2. v Bílovci a 1. 3. v Brně.
Čtvrteční koncert v pražském Chapeau Rouge ukázal, že Kučerovského (v Animé zpívá a hraje na kytaru) bytí na dvou a více frontách může vést k paradoxním úkazům. V malém klubu bylo mile plno. Nezastřelo to však fakt, že větší část přišedších tvořily fanynky, které moc dobře znají texty písniček Tomáše Kluse i to, jak dovedou být on i Kučerovský na pódiu i mimo ně vtipní.
Možná je zprvu tvar muziky Animé zaskočil. Nebylo to ale nadlouho, protože po hodinovém vystoupení se ještě skladba přidávala a odnést si domů silný zážitek bylo při troše pozornosti snadné.
Animé vznikli v Brně v roce 1998. V jejich stylu se mísí více vlivů – rock, art rock, grunge či emo. V roce 2004 získali za výtečné album Sky Above the Wires nominaci na Cenu Anděl v kategorii Hard & Heavy. I ve čtvrtek předvedli skvělý dynamický rockový koncert.
Je dobré o nich vědět.

(Tato glosa vyšla v sobotu 26. ledna 2013 v deníku Právo)Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)