U voleb do hajzlů

Volil jsem v pátek na základce v Kodaňské ulici v pražských Vršovicích. Přišel jsem do své volební místnosti, vyhledal člověka, který mi měl vydat volební lístky, prokázal jsem se občankou, odebral si lístky a vyrazil za plentu.
Zatímco jsem velmi tiše, s lehounkou hlubokou nenávistí k alkoholikovi, nadutci, samožerovi a notorickému lháři táhnoucího do prezidentského úřadu gaunery z korupčních her tiše trhal volební lístek se jménem Miloš Zeman, přerušilo mé spravedlivé činění cosi hlasitějšího.
Za vedlejší plentou se nejprve ozvaly údery do volebního stolku, potom muchlání papíru a nakonec jeho chvatné trhání a do toho výkřiky: „Hajzl, hajzl jeden, já mu dám, hajzl!!!“
Za chvíli jsem vyšel zpoza plenty a cestou k volební urně jsem se srazil s člověkem, který byl evidentně autorem toho konání a křiku. Byl plešatý, starší, a sytě rudá barva vzteku v obličeji nejprve prozrazovala, že by mohlo jít o příznivce komunistů, tedy voliče nadutce Zemana.
Naštěstí ale za chvíli mé oči sklouzly o dvacet centimetrů níže a zaregistroval jsem placku podporující Karla Schwarzenberga. V tu chvíli jsem si uvědomil, že pokud někdo řekne o někom z kandidátů, že je hajzl, mohlo mě napadnout, že mluví o nadutci a lháři. Vůbec nechápu, jak jsem mohl mít pocit, že je to jinak.Komentáře [ 1 ]

  • nada n. napsal:

    tak jsme to nezvladli, bohuzel… ted nezbyva nez cekat, co bude dal :-(

Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)