Dobrý akustický tah Justina Biebera

Justin Bieber, idol mladých dívek i zralých žen, poodešel od svého dosavadního popového vyjádření k akustickým písničkám. Není to nečekané, zkusil to už v roce 2010. Nenašel tehdy sice pro takový experiment dostatečně lačné adresáty, leč časy se mění.
Loni vyšlo album Believe, které z něho udělalo definitivní hvězdu dneška. Přestal mutovat a jeho hlas se usadil v pevných polohách, v nichž si mohl dovolit zpívat s jistotou i při živých vystoupeních. A mohl si dovolit nahrát i akustické album.
Na čerstvé kolekci Believe Acoustic je sedm akustických verzí skladeb z Believe, koncertní provedení Fall a tři novinky (Yellow Raincoat, I Would a Nothing Like Us).
Milým překvapením je hned úvodní Boyfriend. Bieber v ní citlivě a dynamicky zpívá a dokonale ovládá emoce ve výrazu tak, že korespondují s obsahem textu. Nechce písničku jen přezpívat s akustickou kytarou. Hledá její druhý rozměr a činí to i s dalšími.
As Long As You Love Me je sice příliš předvídatelná, následující skladby však již proklamují způsob, se kterým Bieber přistoupil ke zmíněné Boyfriend. Jde to i bez hvězdných hostů a jejich pestrých barev hlasů, ačkoli k poloze upřímného folkaře má Bieberův mladický temperament ještě poměrně daleko.
Objektivně nutno konstatovat, že Kanaďan je na současné scéně úkazem. Jelikož jej ale fanynky mají rády nezadaného, zpívajícího a tančícího, je vydání akustického alba z jeho strany trochu experimentem.
Mnohem důležitější než s ním nyní komerčně uspět, je však dát znamení, že je technicky dobře vybaven a respektuje, že ne vždy bude chtít na pódiu skotačit a bavit dav. Proto je Believe Acoustic dobrý vydavatelský tah.

Justin Bieber: Believe Acoustic
Universal Music, 36:30
Hodnocení: 75%

(Tato recenze vyšla v deníku Právo 2. února 2013)Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)