Když uhořet, tak v klubu?

V sobotu bylo v Postbahnhof klubu v Berlíně na koncertu britských Hurts vyprodáno. Informace to byla několik dní stará a fakt, že Hurts takto uspořádali koncert k ochutnávce nového alba ve střední Evropě jediný, ji při popularitě kapely jednoznačně vysvětloval.
Jak vypadá takový vyprodaný koncert v Německu v praxi? V klubu pro nějakých sedm stovek diváků bylo sedm set diváků. Jelikož jsou bezpečnostní předpisy v Německu přísné, nebylo jich tam tisíc ani patnáct set. Na všech místech, tedy i pod pódiem, bylo možné stát tak, že člověk neměl pocit, že je na koncertě nechtěným hostem, nýbrž jej obestřel příjemný pocit z toho, že si kapela i pořadatel šestadvacet eur za jeho lístek cení.
V České republice je praxe jiná. Když je koncert vyprodaný, znamená to, že jste sice koupí vstupenky tomu příjemného statutu napomohli, současně ale v ten samý moment víte, že koncert budou „jatka“, na nichž vám někdo pošlape nohy, namasíruje záda, ledviny i prsa, neustále vám bude funět na krk a když si před vás třeba stoupne někdo, kdo má dva metry, koncert jenom uslyšíte.
A ještě jedna věc. Kdyby v berlínském vyprodaném klubu začalo hořet, při odchodu z jeho útrob bych si ještě stihl dát na baru kolu a způsobně zaplatit. Kdyby začalo hořet v českém vyprodaném klubu (a napadá mě třeba Lucerna Music Bar), nestihl bych se před smrtí dostat ani k šatně.Komentáře [ 1 ]

  • nada n. napsal:

    Lucerna je vážně z tohoto pohledu nedomyšlená, už mě to kolikrát napadlo, když se tam při koncertu zašlapují vajgly o podlahu..

Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)