Ke$ha kráčí po správné cestě

Pětadvacetiletá rodačka z Los Angeles Ke$ha přišla na svět jako Kesha Rose Sebertová. Již před vydáním debutového alba Animal v roce 2010 byla považována za tu, jež by mohla aktuální popové scéně ukázat další směr.
Nedošlo k tomu sice tak doslova, nicméně vnikla na hudební pole s nasazením a písněmi, které provětraly hitparádová místa nahoře. Jelikož předtím při natáčení alba využívala mnohá hlasová zkreslení, ptali se někteří, jestli nová popová diva vlastně umí zpívat.
Následující turné všem řeklo, že to není problém. Vedle extravagantní vizáže ukázala, že je člověkem z masa, kostí, krve a s velkým talentem.
Album Warrior vyšlo na konci loňského roku a v kariérním příběhu Ke$hy znamená posun. Od popového odéru s důrazem na taneční atmosféru vykročila k důslednějšímu použití stylů, které lze k dance popu směle přidat. V první řadě je to rocková přímočarost, také punkový nádech, byť bez původní stylové špíny.
Když zpívá s Iggym Popem písničku Dirty Love, libuje si sice v jednoduché melodii na několik akordů, současně je to ale producentsky a zvukově dostatečně uhlazené na to, aby si posluchač nepomyslel, že se Ke$ha zbláznila.
Na kolekci se tedy střídají rozjuchané taneční popěvky s vážnějšími písněmi v duchu rádiového středního proudu i rockovějšími polohami. V písničce Only Wanna Dance With You například hostují členové skupiny The Strokes a svou přítomností ji v náladě posunuli kamsi do šedesátých let.
Pozitivní na albu Warrior je především to, že je po všech stránkách plastické. Ke$ha potvrdila talent, a poputuje-li napříště dále od taneční polohy, mohla by dojít ke kýženému zásadnímu vpisu do hudební historie.

Ke$ha: Warrior
Sony Music, 44:34
Hodnocení: 75%

(Tato recenze vyšla v deníku Právo 1. února 2013)Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)