Špatné časy v Kocourkově a domácí úkol

Za posledních dvacet let jsme si zvykli na to, že v České republice, Čechy důvěrně přezdívané Kocourkov, je možné opravdu všechno. Zmrdi se rekrutují z řad obyvatelstva, vystoupají po schodech vzhůru, lid jim každé čtyři roky dá ve volbách povolení krást a mrzačit stát, kdejaký pomatenec i sochař se na tom přiživuje a v rámci svého antikomunistického aktivismu kamarádí s největšími ksindly, ministr financí mimoděk pronese, že v roce 2002 už měli kmotři spolehlivě nakradeno, lékaři si nechají platit za vymočení do šampusky z plastu, ale chtěli by víc, potraviny jsou z mnoha procent jedovaté, ale daně je třeba platit, jinak vám ve vězení natrhnou prdel.
Možná to není Kocourkov, spíš žalostný rozvojový stát, ve kterém počítače sešroubovaní v Číně (s logem nadnárodního koncernu) slouží tomu, aby jedni masturbovali nad novou animovanou hrou za dva litry, ve které se pěkně transparentně zabíjí, a po venku poletovaly nejkrásnější holky planety a neměly kde hlavu složit. Našli bychom jistě pro takové místo dobré pojmenování, ale už se nějak nedostává slušných výrazů. Tím spíš, když je víc a víc zřejmé, že dožít se důchodu v Kocourkově neradno.
Aktuálně jsou zpravodajská média zaplavena špínou, kterou by nevymyslel ani ten nejlepší scenárista pro svůj idiotský oscarový film. A kdyby to vymyslel, recenzenti by mu umyli zadnici s argumentem, že je to vykonstruované.
A tak se brodíme morálním bahnem v zemi, kde dodavatel elektřiny ČEZ odírá nejenom Čechy, ale zkouší to i jinde, na Albánce a Bulhary. Bulhaři se ale ozvali a tamní vláda chce ČEZ poslat k čertu. Naše vláda ne, nejsou v ní žádní Bulhaři.
Stejné vládě je šumafuk, že ve Frenštátu pod Radhoštem psychopat vypustil plyn do chodby a zavraždil pět lidí, což avizoval dávno předem. Policii to však bylo evidentně jedno, byť měl být ten cvok už dávno spoután a zazděn někde za městem. Nechápu, proč se musí čekat na to, až psychopati někoho usmrtí, aby se teprve potom začalo přemýšlet nad tím, co s tím. A aby se nakonec nic nevymyslelo a čekalo se, jestli se to náhodou nestane příště.
V tomhle Kocourkově prezident Kykyna vymýšlí pro sebe rozlučkový koncert, na který mu slušní lidé kašlou tak, jako on kašlal na ně. A protože má vítr a má se rád, zajistil si z koncertu přenos v televizi, ale s hodinovým zpožděním, to aby se mohly vystřihnout pasáže, v nichž si třeba někdo z hostů dovolí říct, že Kykyna je kretén.
Žijeme v Kocourkově, kde Nejvyšší správní soud vyhlásí, že budoucí prezident Zeman při kampani lhal, ale že je to všechno v pořádku a prezidentem bude. Tak to tady přece chodí, prasata mají zelenou a soud jim jejich činy milerád posvětí. Ideální příklad pro české děti. Vlastně ne, jejich učitelé je přece nesnášejí, tak jim nic neřeknou. Plodí blbce.
Tahle země je nemocná. Tváří se jako pupek světa, ale ve skutečnosti je na jeho druhém konci a ještě hnisá. Hledáme slušné a chytré lidi, kteří ji vyléčí. To je náš největší úkol. Domácí úkol.Komentáře [ 3 ]

  • Rocko napsal:

    Vždycky jsem tě měl rád hlavně jako hudebního kritika,ale baví i mě i tvoje postřehy na jiné téma než je jenom muzika….skrze tenhle článek jsem si uvědomil,že jsem se měl nejlíp finančně,když jsem začal bejt opravdu svině-jenomže přece jenom mam svědomí a věřim v karmu,takže jsem se na to špatný chování vysral…….bohužel je okolo nás hodně lidí kteří svědomí asi nemají

  • Erika napsal:

    Smutné až k plaču,ale,bohužiaľ,až moc pravdivé…

  • Honza napsal:

    Jardo, napsal si to skvěle, otázka je, zda lidé vůbec chtějí proti těmto svinstvům bojovat?

Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)