Třeba Steve Harris nás nechal čekat přes noc

Zákulisní frašky kolem předem domluvených rozhovorů s umělci nejsou nic nového. Stalo se to na Slashovi, jak jsem psal včera, stávalo se to i v minulosti.
Na rozhovor s Rolling Stones jsme například čekali celou noc, abychom ráno byli z hotelu odehnáni manažerem se slovy, že žádný rozhovor nebyl dohodnut. Byť to nebyla pravda, ukázalo se, že chlapík od Stonů má důvod věci takto posunout. Za pár hodin nám totiž nabídl již písemně zpracovaný rozhovor s Jaggerem a Richardsem, a to za pětadvacet tisíc korun. Nevzali jsme ho, neměli jsme na něj.
Na počátku devadesátých let jsme s kolegou z časopisu Bang! jeli do Ostravy udělat rozhovor s někým ze skupiny Iron Maiden, která tam koncertovala. Abychom nic neprošvihli, ubytovali jsme se v hotelu Atom vedle tehdejší hokejové haly týmu Vítkovic, ve stejném hotelu, v němž bydleli i Iron Maiden.
Manažer nám slíbil rozhovor s baskytaristou Stevem Harrisem, zakladatelem kapely. To byla zajímavá nabídka. Posadil nás do recepce hotelu a řekl, ať chvíli počkáme, že přivede Steva, případně přinese nějaké další podrobnosti. Za tři hodiny přišel, omluvil se, že nás nechal tak dlouho čekat, a řekl, že si nás za chvilku Steve přijde vyzvednout.
Steve přišel za dvě a půl hodiny, v rukou měl svou malou dceru a pravil, že jakmile dítko usne, přijde pro nás. Bylo těsně před půlnocí a já dodnes nechápu, proč prcek už dávno nespal.
Ve dvě hodiny v noci, kdy jsme pořád jako blbci seděli v recepci (pochopte, na začátku devadesátých let mít možnost udělat rozhovor s Iron Maiden byl novinářsky cosi hodně přitažlivého), se Steve objevil na schodech. Jakmile nás zmerčil, nabyl jsem dojmu, že přidal do kroku, a to rovnou do protisměru své původní chůze. Když si uvědomil, že ho vidíme, dal nám jasným gestem najevo, že hned přijde.
Ve čtyři ráno jsme si poprvé řekli, že žádný rozhovor asi nebude. V šest ráno jsme o tom byli přesvědčeni. No a o půl deváté Harris přišel. Vyspalý, dobře naladěný, a pozval nás na kafe.
Večerní koncert Iron Maiden jsem ve stoje v hale prospal.Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)