Itʼs Only Rockʼnʼroll: PJ místo Cobaina, opilcova hranice, od prezervativů k prckovi

V této nepravidelné rubrice se budu, s dovolením, oddávat psaní o věcech, které se týkají hudebního zákulisí, věcech, jež jsou zajímavé, nicméně nepatří na první stránky seriózních zpravodajských médií. A možná budou i trochu bulvární.
V rozhovoru pro britský magazín NME řekl Dave Grohl, dnešní vedoucí pirát Foo Fighters, že hlasoval pro to, aby mrtvého Kurta Cobaina nahradila Britka PJ Harvey. Když totiž vznikalo album Sound City, soundtrack ke stejnojmennému dokumentu o stejnojmenném losangeleském studiu, přišel nápad, aby odehráli a případně později nahráli coververzi nějaké skladby Nirvany.
„Před koncertem kapely Sound City Players v Londýně jsme přemýšleli o tom, koho bychom k nám, žijícím členům Nirvany, pozvali na post zpěváka. Steve Nicks a John Fogerty, kteří nás napadli hned, už něco ten večer měli. Někdo řekl, že by nebyla špatná PJ Harvey, a já se pro to nadchl. Kurt si jí vážil a my ostatní ji milujeme. Napadlo nás, že by bylo fantastické zahrát Milk It z alba In Utero. Přijali jsme tu představu, jenomže když jsme se s PJ Harvey spojili, řekla nám, že nemůže, že už něco má.“

Americký milovník křivých úsměvů a hororových mátoh Alice Cooper zase v jiném rozhovoru řekl, že ti, co zemřeli v sedmadvaceti, byli pro smrt předurčeni. „Byl jsem také opilcem, pil jsem jako duha. Měl jsem ale hranice, za které jsem nevkročil. Vypadal jsem mnohem lépe než Jim Morrison. On, Janis Joplin nebo Amy Winehouse se narodili kvůli tomu, aby zemřeli mladí. Opravdoví umělci kolem sebe nemají lidi, kteří by je dokázali zachránit, nebo jim pomohli v těžkých chvílích,“ vysvětlil.

Zpěvačka Pink je zase příkladná matka a na smrt teď jistě nemyslí. 17. března přerušila své vystoupení ve Philadelphii, a to v okamžiku, kdy zaregistrovala plačící holčičku v publiku. Zpívala právě Who Knew. Jakmile však zaslechla pláč, ukončila ji, naznačila hudebníkům, aby přestali hrát, a zeptala se: „Je tam všechno v pořádku? Je to dítě v pořádku? Proč pláče?“ Když ji lidé stojící kolem vyjukané dívky řekli, že je všechno OK a že holčičku polekal pár, který se kousek od ní pohádal, dala malé cukrkandl a hračku a jelo se dál.

Mimochodem, když vystupovala Pink v červenci roku 2010 na fotbalovém stadiónu Slavie, přála si do šatny kromě obvyklých kulinářských výstřelků také nadměrné množství prezervativů. Uklízečky si pak stěžovaly, že je nacházely všude a použité. V roce 2013 je už ale bývalá královna příkladných večírků spořádanou matkou, kterou rozněžní dětský pláč tak, že zapomene na svou práci.

Takhle to Pink zaonačila:Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)