The Strokes v kruhu

Po albech Is This It (2001), Room on Fire (2003), First Impressions of Earth (2006) a Angles (2011) a pěti miliónech prodaných desek přicházejí newyorští The Strokes s novinkou Comedown Machine.
Jedna z nejzajímavějších kapel alternativní rockové scény míchá do vydatného koktejlu ingredience ze svých minulých nahrávek. Na novince jsou odkazy ke všem deskám, tedy bez toho, že by kapela měla ambice uchopit svou tvorbu jakkoli nově.
Zvuk kolekce se nadále přibližuje především atmosféře osmdesátých let, skladby však spíše ke kapelnímu průměru. Jako by se The Strokes nebyli schopni uvolnit. Písničky jsou poněkud křečovité a postrádají rockový švih a energii. Jen tak plynou, nezanechávají po sobě žádnou výraznou stopu. Přijdou, projdou a vzdálí se.
Mají sice dobré aranže, poutavé jsou zvukové finesy v nich i profesionalita instrumentálního i vokálního přednesu. Přesvědčivosti hitů kapely z prvních dvou alb nicméně nedosahují.
Přesto přese všechno je ale Comedown Machine dobře uchopitelná deska a jasnou image. Zapadá do kontextu tvorby kapely a nezastírá to, co udělala v minulosti.

The Strokes: Comedown Machine
Sony Music, 39:55
Hodnocení: 65%

(Tato recenze vyšla v kratší verzi v deníku Právo 21. března 2013)Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)