Zlatý David na kolenou

Dovolte mi malinkatou poznámku k akci, na kterou jsem se ve středu večer dostal de facto náhodou. Jmenuje se Zlatý David a kromě koncertů tří kapel na ní parta nadšenců vyhlašovala výsledky ankety o nejhorší hudební počiny roku.
Je to skvělý nápad. Vyhlásit to nejhorší, co se na české hudební scéně urodilo, by si jistě zasloužilo více mediálního prostoru, než má nyní. Mimoděk mi vytanul na mysli americký předoscarovský model Zlaté maliny, který se v podstatě těší celosvětové prestiži a ocenění si pro své ceny tu a tam dokonce s úsměvem přijdou. Je to samozřejmě závislé na tom, jaký mají smysl pro humor.
Zlatý David ve středu v Roxy smyslu pro humor nepobral. Když přimhouřím oko nad mizernou organizací, pak mi celý večer připadal jako válka přebujelých eg a samolibosti. Na jedné straně pseudomoderátor, vlastně jediný reprezentant pořadatelů, pro kterého byl problém vůbec něco říct, na druhé straně hloupé hudební projekty, které se netěší žádné vážnosti a neměly by se těšit ani pozornosti takové, jaké se jim dostalo ve středu večer v Roxy. Nestojí za to.
Nápad uspořádat takové ceny, i název Zlatý David, jsou podle mě přesto natolik nosné, že by z nich mohla být hezká a oblíbená tradice. Měla by to ale být do jisté míry noblesní akce, na které budou moci ti nejhorší promluvit, a nebudou muset čelit poznámkám typu „Doufám, že si pro cenu nepřijdou, abych na ně nemusel koukat.“
Zatím je to jen čirý underground, špinavý a unavený.Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)