Debbi naznačila správnou cestu

Druhé album Debbi zvěstuje, že se mladá zpěvačka pomalu profiluje. Zatímco na debutu byly skladby i její projev různorodé, tentokrát zvolila jasnější řeč.
Vyjma bonusové skladby Ležím v Tvé blízkosti (která ale svou jinakostí desku narušuje) zpívá pouze anglicky. Stylově se pohybuje v oblasti popu, také v hájemství poklidných skladeb ve středním či pomalém tempu a kolekce díky dobré produkci drží pevně pohromadě, netříští se.
Když Debbi zpívá skladby, které svými zvukovými i stavebními vlastnostmi spadají do oblasti současného rádiového popu (Love, Logic & Will, This Is It, Your Psychical Presence, By My Side), je zaměnitelná. Neboť se takto pojaté písničky snaží tvářit světově, připomínají skladby již kýmsi vytvořené, atakují pole tuctových písniček, kterých se do světa měsíčně vychrlí stovky.
V pomalejších skladbách, hudebně komornějších, se však naplno projevu zdravá barva jejího hlasu, jeho síla, emoce i příjemnost. Navíc v těchto písních, kterých je na albu většina, probleskuje nálada šedesátých let, doby, která je trvale inspirativní, pro Debbi snad kvůli jejímu mládí i trochu kouzelná, pohádková.
Jestliže v Čechách působící zpěvačka není schopna hledat skvělé textaře a obdařit v zásadě příjemné písničky českými texty, ztěžuje si cestu k posluchačově přízni. V dané situaci nicméně zvolila nejlepší možné řešení. Naznačila, že umí být tuctová, hned ale jedním dechem hlásí, že její talent souzní s písničkami, v nichž se hlas vine nad hudební složkou.

Debbi: Love, Logic & Will
Universal Music, 38:38
Hodnocení: 65%

(Tato recenze vyšla v deníku právo 17. dubna 2013)Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)