I kdyby se Eros Ramazzotti přetrhl…

I kdyby se italský popový zpěvák Eros Ramazzotti v pražské O2 Areně v pondělí večer přetrhl, víc by z přítomných diváků asi nedostal. Nepomohla ani bytelná rocková řež, kterou on i jeho kapela na mnoha místech koncertu předváděli, nepomohly hity, sexy nakřáplý hlas, ba ani tričko se znakem České republiky a nápisem „Prague“ na zádech či několikrát opakované „díky“ po skončení písniček.
Ramazzotti přivezl do Prahy dobrou podívanou a chytře poskládaný koncertní blok. Před zhruba osm tisícovek diváků předstoupil civilně, v riflích a černém tričku se zmíněnými vylepšeními, a dvě promítací plochy po stranách pódia prozrazovaly nejenom to, jak při zpívání dýchá, ale odhalily i čtecí zařízení, které měl dole u mikrofonu.
Několik zadních pohyblivých panelů nabízelo vizuální koláž složenou z klipových, nahodilých i živých záběrů, což korunovalo dojem z profesionálně vypraveného koncertu.
Nadto měl mimořádně povedený zvuk, takže si české publikum mohlo bez bázně a hany vychutnat každičké kytarové sólo, každičkou kreaci saxofonisty, vstupy dvou vokalistek, které se s chutí ujímaly i sólových partů pro ženský hlas, a také hlasové souznění, když se k nim přidal další vokalista a spolu s Ramazzottim zpívali ve čtyřech.
Na pódiu bylo jedenáct lidí, pročež nebylo divu, že koncertní provedení písniček, z nichž dobrých šest bylo z loňského čerstvého alba Noi, mělo energii a švih. Program byl sestavený tak, aby kráčel k finále složeného z osvědčených hitů, a tak v závěru koncertu už publikum nemělo problém reagovat na tleskání do rytmu, které se mu Ramazzotti a spol. snažili z pódia podsunout již dříve.
Ano, i kdyby se přetrhl, těžko by přiměl diváky, aby spolupracovali více, než jen na úrovni komorního vlnění se v bocích, pozpěvování refrénů skladeb a vlažného potlesku po každé písničce.
Zatímco Ramazzotti po těžkopádném rozjezdu v úvodu koncert postupně rozproudil na plné obrátky, publikum si své zákopové postavení zachovalo až do konce.
Možná to tak zainteresovaným ale stačilo.

Eros Ramazzotti
O2 Arena, Praha, 8. dubna 2013
Hodnocení: 75%

(Tato recenze vyšla v deníku Právo 10. dubna 2013)Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)