Nejlepší album Paramore

Paramore je název čtvrtého alba stejnojmenné, devět let existující americké rockové kapely. Je to první nahrávka bez sourozenecké dvojice spoluzakladatelů Joshe a Zaka Farroových, proto je prý název víceméně startovní.
S producentem Justinem Meldalem-Johnsenem natočila trojice počin, kterým se odpojuje od své minulosti. Jestliže předešlé desky byly spíše poppunkové a forma kytarových riffů mnohdy předčila obsah písniček, tentokrát je to jinak.
Paramore nahráli rockové album, na němž se nerozpakovali kouzlit se stavbou skladeb, použít hlas Hayley Williamsové jako klíčovou zbraň a dát písním ryze moderní zvuk.
Zdá se, že rozchod původní sestavy umožnil zbylým muzikantům rozevřít stavidla nových nápadů a napsat smyslné písničky, moderní a energické, které se sunou za dosud okupovanou hranici popu a punku.
Na albu je řada výborných kytarových riffů a ani téměř folkové vstupy Williamsové (nazvané Interlude) mu nedávají horší známku.
Připočteme-li neochotu zpěvačky hovořit v textech o laciných tématech, je tu plnohodnotná kapela, která z puberty vyrostla v dospělou.

Paramore: Paramore
Atlantic/Supraphon 63:56
Hodnocení: 85 %

(Tato recenze vyšla v deníku Právo 25. dubna 2013)Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)