Odsoudili chlapíky, kteří chtěli zavraždit zpěvačku Joss Stone

Hudební svět je na jednu stranu neskonale krásný, na druhou plný nenávisti, zloby a podivných úkladů. Po bezmála dvou letech byl v Anglii takřka uzavřen případ, kdy muži, o jejichž pohnutkách toho bohužel moc nevíme, chtěli zavraždit úspěšnou zpěvačku. A její tělo šoupnout do řeky. V pytli.
Juniora Bradshawa a Kevina Liverpoola totiž nyní uznal tamní soud vinnými z plánování vraždy zpěvačky Joss Stone. Oba muži byli zatčeni v červnu roku 2011 v den, kdy se objevili v okolí jejího domu v Cullomptonu v hrabství Devon. Soud je rovněž usvědčil z plánované krádeže a plánování vážného ublížení na zdraví.
Policejní tým, který akci profesionálně provedl, u nich našel samurajské meče, provaz, pytle na mrtvoly a mapy okolí místa, kde Joss Stone bydlí. Měli u sebe také papír s nápisem „Najdi řeku, do které ji hodíme“. Jako důkaz osnování zločinu to bylo dosti přesvědčivé.
Kevin Liverpool byl odsouzen na doživotí, přičemž si ve vězení musí odsedět minimálně deset let a osm měsíců. Bradshawovi ještě nebyl trest vyměřen. Porota o trestu, který byl zčásti vynesen, rozhodovala čtyři hodiny.
Soudní proces trval dva týdny a Joss Stone při něm řekla, že se o plánech vraždy na svou osobu dozvěděla až od policistů, když muže zatkli. „Až na to, že mi přišli říct, že mě někdo chtěl zabít, to byl pěkný den. Překvapilo mě to, protože jsem předtím neobdržela žádné vyhrůžky. V Devonu jsem v té době bydlela už skoro dvacet let, někdy jsem ani nezapínala alarm a nezamykala dveře. Teď už to dělám,“ sdělila.Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)