Psy vstoupil do šoubyznysu světa a naučil se krást

Pro jihokorejského oplácaného rappera Psy jsem si vypůjčil pseudonym čestný, tedy rovnou od Shakespeara. Říkám mu „Mnoho povyku pro nic“ a jsem rád, že to sedí. Po nepochopitelném celosvětovém úspěchu vopruzu Gangnam Style doprovázeného tancem tak odporným, že vedle něho bledne příběh Ivety Bartošové, je tu Psy s další peckou.
Jmenuje se Gentleman a premiéru měla včera. A protože Jižní Korea navzdory hrozbám severokorejského psychopata (tedy Psy?) Kim Čong-una vybombardováním svou světovou megastar miluje, uspořádala mu v sobotu 13. dubna velký koncert v Soulu. Přirozeně u příležitosti vydání skladby Gentleman, nové v repertoáru Psy.
Jihokorejci i celý svět, který bláznivému „Mnoho povyku pro nic“ naletěl, budou spokojeni. Gentleman je pecka, která by se klidně mohla jmenovat Gangnam Style II. Hudební řeč je stejná, stavba rovněž, melodické linky tak nápadně podobné, až vedle toho bledne příběh Ornely Štikové. A tančit se na to dá stejně, nebo lze vymyslet i cosi jako jízdu na oslu či kryse.
Psy se prostě stal součástí světového hudebního byznysu a naučil se jeho základní krok – krást. V tuto chvíli je jasné, že vykradl sám sebe. Otázkou je, co bude dál. Zkusí napsat Gangnam Style III? A pak IV a V?
Velká bída.Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)