Bubny zachránil, sebe ne…

Dnešní rozloučení veřejnosti s předčasně zesnulým bubeníkem Milanem Peroutkou dalo odpověď na otázku, jak vlastně muzikant v sobotu 4. května nad ránem zemřel. V hodinách krátce po jeho skonu rodina vyhlásila, že vše ukáže pondělní pitva. Po ní ale sdělila, že se k příčinám smrti nebude vyjadřovat.
Udělal to až při smutečním a velmi emotivním proslovu přímo na pohřbu zpěvák a kytarista Olympiku Petr Janda. Vyprávěl o tom, jak po koncertu v Karlových Varech skupina tranzitem dorazila do Prahy a s Peroutkou se rozloučila před jeho domem. „Naklonil se ke mně a řekl: ’Mám tě rád, Django’,“ uvedl Janda.
Peroutka byl prý bubeník, který miloval hraní, a proto neustále s někým bubnoval. Pravděpodobně to měl v plánu i v následujících hodinách, protože si s sebou vlekl do domu nějaké bubny.
Jeho kamarádi mu nabídli, že mu s nimi pomohou. On ale odmítl. Rozloučil se a auto odjelo. Peroutka se pak vypravil i s bicíma ke schodům vedoucím do jeho domu, které prý ale neměl nikdy v lásce.
„Když jsme byli sto metrů od jeho domu, v tu chvíli pravděpodobně z těch schodů padal. A když ho pak ráno našli, měl prý v obličeji blažený úsměv. Možná z toho, že se mu při tom pádu podařilo zachránit bubny. Sebe ale nezachránil,“ řekl Janda.
Pohřby nemá smysl nijak hodnotit. Ten Peroutkův dnes v pravé poledne byl nicméně hodně smutný.Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)