Lucie na Marešově show

Několikrát jsem se na tomto blogu zmiňoval o tom, že atmosféra hudebních tiskových konferencí v této republice není nijak zábavná, ba co víc, mnohdy je dokonce trapná. Novináři se obvykle na nic neptají, a když se třeba máte zájem na něco zeptat vy, pak se musíte připravit na to, že vás občas dostihne pocit, že to kolegům vadí.
S nečekaným atakem na tento stav přišla dnes dopoledne slavná česká skupina Lucie. Vědoma si toho, že mezi novináři, kterých na její tiskovou konferenci ke koncertnímu turné v roce 2014 přišlo několik desítek, je jen na prstech jedné ruky spočítatelných těch, kteří se na něco zeptají, rozhodla se učinit dvě zásadní opatření.
V první řadě novinářům vzkázala, že jakmile tisková konference skončí, nebude se s nimi již bavit, a tudíž bude dobré, když dotazy padnou během oné konference. Aby se pojistila, vytasila z arzenálu podpásovek překvapení v podobě moderátora Leoše Mareše, tolik proslulého tím, že ho nijak zvlášť nezajímá, co uvádí, ale jak to uvádí.
Mareš nezklamal. Od první chvíle byla tisková konference jeho show, a jak už bývá zvykem, publikum (předesílám, že nedobrovolné) se ostošest jeho vtipům chichotalo. Na jeho one man show bledla i skupina Lucie, což jí zřejmě příliš nevadilo, protože obsah sdělení, které chtěla novinářům uvolnit, byl beztak střídmý.
Připouštím, že nejsem Marešův příznivec. Nikdy mě jeho vtipy nebavily a myslím si, že je to špatný moderátor, který při své práci upřednostňuje sebe, svou prezentaci a propagaci, namísto aby sloužil akci, na níž byl najat. Jakmile mi ale začal v podstatě nepřímo odpovídat na dotaz, který jsem položil skupině Lucie, nikoli jemu (což ho vůbec nezajímalo), nabyl jsem dojmu, že rozeslaná tisková zpráva by natropila méně škody než taková tisková konference.
Ale jak říkám, mnozí kolegové se upřímně bavili. A já se možná jen špatně vyspal a ani dnes ráno jsem nepochopil, jak třeskutě vtipný a úžasný moderátor Mareš je.Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)