Seznamovací krok Daniela Mrózka

Daniel Mrózek je dvacetiletý zpěvák z Havířova, který se v roce v roce 2012 dostal do finále vyhledávací soutěže Hlas ČeskoSlovenska. Poté se ho ujala produkční a manažerská společnost Petarda Production a ta mu nyní vydává debutové album Krev, jizvy a tvář.
Byť by bylo romantické a novinářsky vděčnější, kdyby se prodral mezi špičku české hudební scény sám, dlužno uznat, že podpora managementu je v jeho případě smysluplná, dává jeho krokům řád a přináší ovoce.
Loni se Mrózek umístil na deváté příčce mezi zpěváky v anketě Český slavík, jeho debutové album je profesionálně nahrané, zpracované i prezentované. Smysl dává i jeho prozatímní koncertování v roli hosta, aby se v následujících měsících mohl zvolna začít prosazovat jako zpěvák se skupinou The Silly Joker za zády.
Mrózek nemá tak výrazný hlas, aby jej bylo možné snadno rozeznat od mnoha jiných. Je v něm navíc manýra ledabylé výslovnosti, která mu trochu ubližuje. Mění v něm ale výraz.
Na svém albu mu chvíli dává rockový ráz, jindy jej zklidní a pohybuje se v rámci čistého zpívání. Přestože se zjevně lépe cítí jako rocker, na album mu více sluší ta druhá poloha. V písničkách Drobný si nech nebo v povedeném duetu s Markétou Konvičkovou Sázka na život je přesvědčivý v pevném zpěvu i civilnosti, kterou mu tato poloha dovoluje si ponechat.
Druhá polovina alba je vůbec zajímavější než první. V ní jsou písničky příliš obyčejné na to, aby Mrózkovi vytvořily auru pozornosti. Obě výše jmenované, už loni představená Poslední náboj a především nejpovedenější skladba alba To tys mě nutila zůstat… (všechny z druhé půlky nahrávky) Mrózkovu současnou největší sílu naopak obnažují. Jak v hudebním materiálu, tak ve výrazu a třeba i textech.
Samostatnou kapitolou je závěrečná anglicky zpívaná Miracles. Mrózek si ji napsal sám, produkoval ji Boris Carloff a jejich společný rukopis by mohl napovědět, jak by se zpěvák klidně mohl prezentovat na evropském hudebním trhu.
Tomu českému postačí deset písniček vystavených na albu před Miracles.

Daniel Mrózek: Krev, jizvy a tvář
Petarda Production, 40.11
Hodnocení: 65%

(Tato recenze vyšla v deníku Právo 21. května 2013)Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)