Sviní divých ryk divoký

Podivná věc. Nijak zvlášť mě nevzrušuje to, co se momentálně děje na české politické scéně. Obvykle jsem se vrtěl rozčílením a huboval pod vousy, tentokrát mě sviní divokých ryk nechává v klidu a myslím na tyčinku Snickers a Jennifer Aniston.
Možná právě proto, že jsem konečně dospěl do stádia, kdy mi je osud českých politických špiček šumafuk a dokonce bych si přál, aby při té vřavě tu a tam vystříkla nějaká tekutina zbarvená jakkoli.
Jde třeba o to, že šíbři Nečas a Kalousek se dohadují o to, kdo je větší gauner a lhář. Oba přitom za léta strávená v politice nazvedali hnáty svých pokřivených páteří pro mnoho nepravostí. Měli by si tedy logicky smotat jazyky a notovat za to, jak národ uondali. Oni se ale dohadují, snad proto, že přišli na to, že je doba sejmout ze sebe břímě odpovědnosti. Časem jim dojde, že to není možné.
Kalouskův politický kroužek bezbarvých kreatur si dělá zálusk na pražskou radnici, přičemž první otázka, která se nabízí, je ta, zda nepřichází jeho aktivita poněkud pozdě, když už v Praze je vše v rukou lidí oblizujících původní kykynovskou ideologii ODS, tudíž není kde brát. Možná to panáky od Kalouska řádně štve, ale co když ještě něco ukápne? Odhlasovali tedy odvolání primátora Svobody, muže, který není čistý už jen proto, jaké partaje je členem. Jinak též muže, který rád s ušmudlaným motýlkem na ohryzku žvaní o tom, jak je čistý. Nejde ona po něm policie? (A jde snad policie po někom, kdo nic neudělal a má kolem sebe štít mafiánů?)
Jiný klaun, jakýsi Kubera, zase v návalu obyčejné lidské mstivosti soudí, že by měli být z ministerských chvostů staženi papíroví vojáci Kalouska a jeho unavené káči Schwarzenberga. Mává při tom od cigaret zažloutlými prsty a jistě si myslí, že když tu a tam prohodí nějaký pitomý vtip, zapomenu na to, že hlasoval pro všechny ty paskvily od Kykyny, Topola, Íčka, Nečase a dalších krušných postav posledních dvaceti let. Některých si dokonce blouznivě váží, jak utrousil.
Nuže se tedy drásejte, divoké svině. Jen houšť a větší kapky, na ostří nože.
Špinavá práce je vaše řemeslo. Udělejte ji klidně mezi sebou vy.Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)