Will.I.Am s prstem na tepu doby

„Pop je styl, ve kterém se nejvíce projevuje rivalita,“ tvrdí americký hudebník, zpěvák, skladatel a producent Will.I.Am. „Musíme v něm neustále bojovat o pozornost, akceptaci a přízeň diváků. Je to nikdy nekončící boj.“
Muž, který se narodil jako William James Adams v pětasedmdesátém v Los Angeles, tvrdí, že každé čtyři roky se mění hudební styl a zvuk. „Když se mi podaří uhájit pozici, kterou jsem měl před čtyřmi lety, znamená to, že jsem dobrý. Miluju mít prst na pulsu doby, je to výzva.“
Na trh nyní přichází se čtvrtou sólovou nahrávkou #willpower. Křížek před názvem se opakuje i v písničce #thatPower a Will.I.Am jej začal používat proto, že se s ním skladby lépe propagují na Twitteru, kde se tak v abecedě dostanou mezi první v pořadí.
Jeho sólová novinka je popová a taneční. Písničky mají prvoplánově melodický tah, některé posiluje přítomnost pěveckých hvězd. V Scream & Shout zpívá Britney Spearsová, v #thatPower Justin Bieber, ve Fall Down Miley Cyrusová, v Let’s Go zase Chris Brown.
Přestože je Will.I.Am slušný zpěvák, barva jeho hlasu není natolik charismatická, aby obstála sama. Zařazení dalších zpěváků je chytrý producentský tah, který kolekci jeho skladeb zpestřil.
Dokonalý je pak její zvuk. Will.I.Am respektuje technologický vývoj, přitom ví přesně, kam až může zajít, aby zvukových efektů nebylo moc. Dotáhl nahrávku do pozice příjemné popové kolekce, progresivní a po produkční stránce zajímavé.
Nutno ale nepominout, že je to „jen“ popová deska. Will.I.Am nenabízí nic víc než spotřební písničky. K některým sice přidává nadstavbu v podobě stylových videoklipů, těžko ale zamezí tomu, že po poslechu alba toho v hlavě moc konkrétního neulpí.

Will.I.Am: #willpower
Universal Music. 64:39
Hodnocení: 70%

(Tato recenze vyšla v deníku Právo 29. dubna 2013)Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)