Atrakce místo hudby, to jsou letošní festivaly

Objektivně vzato – podívám-li se na program letošních letních festivalů, mnoho radosti mi to nedělá. Možná jsem příliš zmlsaný, ale zdá se mi, že letos budou chybět kapely a zpěváci, kteří tvoří aktuální špičku, anebo by si to mohli kvůli svým minulým zásluhám myslet.
Důvody jsou dva. České festivaly nemají moc peněz (a hvězdy jsou nebetyčně drahé) a nabídka na léto je snížena tím, že koncerty velkých jmen (Depeche Mode, System Of A Down, Roger Waters, Bon Jovi, ZZ Top a další) se konají samostatně a pro festivaly tedy zbývají jména trochu menší, leckdy ne tak zajímavá.
Pořadatelé festivalů tak více než kdy v minulosti sázejí na doplňkový program. Sponzorské pivovary vybudují na plochách své přenosné hospody, z jejichž prvních pater se bude zvracet dolů a bude vidět na celou akci, v lepším případě na hlavním pódium. Ve velké vířivce se budou moci v prvním patře jiného přenosného domku účastníci festivalu cachtat ve špíně jiných a přitom hledět na poctivé snažení některé české kapely na jednom z pódií, při pochůzce festivalovým městečkem budou pak narážet na týmy neodbytných krásek, které se s nimi polonahé vyfotí, narazí při tom i na různé postavy maskované tak komicky, až to bude k popukání, možná budou moci posnídat či povečeřet zavěšení na plošině jeřábu, možná si budou moci zasoutěžit ve skákání v pytlích a třeba někteří pořadatelé dovezou na festival nafukovacího Zemana, Kalouska, Kykynu, Topola, Íčko a Nečase, aby si návštěvníci mohli svou gumákou za třináct stovek pořádně kopnout.
Nemohu se prostě zbavit dojmu, že když pořadatelé na tiskových konferencích vyhlašují všechna takhle lákadla pro malé děti, poněkud zapomínají na to, že nebudou-li mít na plakátech přitažlivá jména skupin a zpěváků, festivalové děti pojedou s maminou a fotrem k moři.Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)