Tři kuželky plným báglem

Na Karlově náměstí v Praze nastoupila dnes ráno po půl deváté do tramvaje číslo 10 maminka s asi pětiletou dcerkou, vysokou ledva metr, a odhadem desetiletým klučinou, přece jen trochu vyšším. To mu jistě dávalo právo vléci na zádech bágl, který byl naplněný po okraj a tím pádem zabíral poměrně velký prostor. V zaplněné tramvaji důvod obdržet za jeho nošení pořádnou verbální nakládačku od nervózních spolucestujících.
Když se maminka s dětmi vsoukala do plné tramvaje, zaregistrovala, že syn s batohem nejbližším spolucestujícím kapánek překáží. Rozhodla se to tedy řešit a režii akce vzala, bohužel, do svých rukou.
„Kubo, otoč se tím batohem ke mně!“ zavelela.
Zmatený hoch mrkl na maminku, chvíli přemýšlel a nakonec se otočil. Batoh ale šel na druhou stranu než k tělu maminky a sestřelil ze schodů starší paní, která se právě škrábala nahoru.
„Kubo!“ křikla maminka. „Ke mně se otoč!“
Kuba zazmatkoval a otočil se na druhou stranu. Bohužel právě do místa, kde stála jeho malá sestřička, která měla ledva metr. Batohem ji praštil do hlavičky, což mělo za následek její pochopitelný vřískot doprovázený prosebným: „Mamííí“.
„Ses zbláznil, Kubo? Otoč se s tím batohem ke mně, ti říkám!“
Kuba byl zmaten ještě více, a tak se otočil zase na druhou stranu. Mělo to za následek, že podruhé sejmul starší paní, která se už už otřepala z prvního úderu, ale druhý stoprocentně nečekala. Zapotácela se, ale naštěstí ji před pádem zpět na chodník před tramvají paží zachránil jakýsi pán, který se přitom na Kubu a jeho maminku demonstrativně mračil.
Mamince došla trpělivost, pustila plačící dcerku, strhla Kubovi batoh ze zad a opřela si ho o nohu. Potom si ale rychle uvědomila, že by měla své děti před mračícími se a batohem profackovanými cestujícími chránit, a tak se ke Kubovi naklonila a s úsměvem řekla: „Tři kuželky jsi shodil, Kubíku.“
Chlapec se probral ze smutku a usmál se tak, jako by chtěl říct: „To není málo, mami.“Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)