Jak Gott vyčistil nebe i vzduch

Dovolte mi, abych se ještě krátce vrátil k Rock for People, respektive příjezdu a odjezdu hvězdy největší, Karla Gotta. Nepochybujte o tom, že Mistr přesně věděl, co se stane, bude-li dobrá konstelace hvězd a všechno vyjde tak, jak si celá věc zaslouží. Protože je dítě Štěstěny, stalo se.
Před vystoupením přiznal, že jeden z důvodů, proč na účast na Rock for People kývl, bylo vystoupení Toma Jonese na festivalu Glastonbury před lety. Tehdy šla jeho popularita strmě dolů, ale jeho přítomnost na významném festivalu způsobila zastavení propadu preferencí a naopak jejich nárůst.
Gott tedy přesně věděl, co dělá. Věděl dokonce, jak by se měl prezentovat, protože i to spojil s oním příběhem přítele Jonese. K tomu ale musíme přidat jeho originální kouzlo a také to, že nikomu z těch mládežníků, kteří letos na Rock for People byli, nikdy nijak neublížil. Jejich vztah byl čistý, leckdy vzájemně „netknutý“. Byla otázka, zda je přesvědčí o své nevinnosti, lásce a pokoře.
Gottova účast na Rock for People po sobě zanechala ještě dvě věci. Vyčistila nebe a také vzduch. Málokdo z pořadatelů nenosil v živé paměti obraz loňského roku, kdy se Rock for People proměnil ve smetiště, protože to tak příroda chtěla. Od prvního dne všichni hlídali kromě kapel i počasí, napětí se při přicházející bouři (a ona byla skutečně na dosah) dalo krájet.
Gott přijel sice až předposlední den, ale tím, co se mu povedlo udělat s diváky, změnil téma festivalu. Nebe už nebylo tmavé, ale prozářené slunkem, vzduch byl svěží, svobodný a letní, žádné dusno. A bylo to cítit všude.
Opravdu nevím, jak to ten Gott udělal, ale tohle se letos na Rock for People opravdu stalo. Když odjížděl, jeho manažer nabídl pořadatelům koncert na příští rok a k tomu natáčení DVD. Takže uvidíme.Komentáře [ 1 ]

  • Dana Bernatova napsal:

    Je to opravdu zvlaštni ja nejsem žadna jeho zblazněna fanynka většinou posloucham hudbu podle nalady tedy cokoliv.Ale on ma něco v sobě že si myslite že ma rad všechny fanoušky chova se skromně.Vychazi mu vše protože on si na nic nehraje on je někdo.To by byl president.No asi se budete smat co jsem to sesmolila.

Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)