Tom Komárek odešel jako jeho hrdina

Ivan Ivanov, šéfredaktor měsíčníku Rock & Pop, mi dnes po obědě nečekaně zavolal. Věděl jsem, že se vrátil z cesty do Japonska, tak jsem jej uvítal doma. On mi řekl, že si už stačil zlomit nohu a podstoupit operaci, ale že se cítí dobře. Potom se odmlčel a sdělil mi, že zemřel Tom Komárek.
Tom Komárek byl také novinář. Byl to publicista na volné noze, ale jeho domovskou stájí byl právě Rock & Pop. Tam jsme se poznali. Měl neuvěřitelný záběr. Psal zejména o zahraničních kapelách. Dělal rozhovory, a když udělal jeden dlouhý s Johnem Calem a věděl, že ho do svého mateřského magazínu neužije, tak mi ho nabídl pro Právo. Předtím už mi ale pár věcí napsal, takže jsem věděl, že pokud jde o hudební erudici a znalosti, je to v pohodě. Rozhodně se hudebních hvězd neptal, jak se jim líbí Praha.
Tom byl nesmírně upovídaný a měl obrovský rozhled. Když jsme si občas volali, bylo to nejméně na dvacet minut, to kvůli jeho rozborům hudebních, společenských, politických i třeba literárních témat.
V květnu jsem od něho dostal na mobil esemesku, ve které stálo, že mu zemřela máma a že neví, co má dělat. Byla to jedna z nejmrazivějších esemesek, jaké jsem kdy dostal.
Jeho úterní smrt byla smolná a šokující.
Poté, co mu začala držet pohromadě předtím pořádně pochroumaná klíční kost, docházel na rehabilitace na polikliniku Prosek. Včera tam kolem poledne byl opět. Personál jej našel v bazénu, kde probíhala rehabilitace, mrtvého. Prý měl zlomený vaz, možná do bazénu skočil. Pitva ukáže více.
Bylo mu třiatřicet let, žil Kristova léta. A zemřel v bazénu, stejně jako jeho miláček Brian Jones z Rolling Stones.Komentáře [ 2 ]

  • david napsal:

    Mě mrazí dvojnásob. Zbytečná smrt a navíc na polikliniku na Proseku chodím na masáže.

  • Simona G. napsal:

    Nothing last Forever!….sem tam, když Tom vstal…ukázal mi Tvůj blog…a smáli jsme se, co jsi zase objevil a prožil!!!…Ted to jen bolí!

Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)