Dorazil jsem na trutnovský festival. Vše je při starém: chlastají všichni

Po roce jsem vyrazil na Open Air Trutnov Festival, akci, která si z mnoha důvodů zaslouží pozornost. V mém případě abstinenta je tam ještě důvod navíc, ryze sociální. Už v minulých letech jsem se nepokrytě podivoval tomu, jak může existovat festival, na němž jsou o půlnoci skoro všichni našrot, ba dokonce nad tím, jak může existovat festival, na který už značné procento návštěvníků opilé chodí. Odpověď jsem nenašel, tedy ji hledám i letos.
Již v Praze na hlavním nádraží nasedli do vlaku směrem Trutnov ti, kteří spěchali na první den. Hluk, který při nasedání a cestě vydávali, byl v pohodě, nemusel jsem alespoň mít strach, že se cestou upili k smrti. Někteří totiž brzy změnili stav své psýchy i fyzična a začali pochodovat po vlaku s flaškou levného či dražšího pití, blbě kecat a nabízet loky nám nebohým, kteří jsme na palubě soupravy cestovali také. Kouřit chodili samozřejmě na hajzly, vyjma tlouštíka s tetováním na obou nohou, který s čvaňhárem procházel vagóny a tvářil se jako Miloš Zeman v každodenním stavu – unaveně, zmateně, opile a zbytečně.
Na trutnovském nádraží již několik cestujících z vlaku nedokázalo vystoupit, takže muselo prostě vypadnout. Při přecházení silnice pak někteří zastavovali provoz, a když se odvážná řidička s dioptrickými brýlemi rozhodla davem projet, její žigulík za to slízl kopanec kristuskou od jakéhosi opilce z blízké vesnice.
U areálu na Bojišti, kde se festival koná, už úřadoval kamarád Viktor, který má na starosti ochranku festivalu. Snažil se zrovna vysvětlit opilému návštěvníkovi (nebo to byl bezdomovec?), že válet se na chodníku prostě v tomhle stavu nebude. Když jsem se loučil, bral si rukavice a říkal mi s úsměvem, že jsou to „rukavice pro styk s veřejností“. Nevím, jestli se pak s opilci serval, nemám rád násilí, a tak jsem se neohlížel.
Musím se také přiznat, že mě rok co rok fascinuje neoblomnost pořadatelů. Nehodlají totiž – vyjma prvního dne – zveřejnit program festivalu. Ten se dozvíte až na místě, pokud si tedy zakoupíte tzv. Festivalový samizdat. Je v něm spousta informací i keců, a uprostřed je konečně onen kýžený program. Mimochodem, loni stál Samizdat dvacku, letos už stojí padesátku.
Takže pro vaši informaci: v pátek v noci vystoupí (v pořadí) od 19.25 na hlavní scéně The Damned, David Koller, Vinnetou, Wabi Daněk, Natacha Atlas (to už bude půl jedné) a Jasná páka. V sobotu od 15.30 hodin Sto zvířat, Jiří Schmitzer, Hana a Petr Ulrichovi, Rachid Taha, Julian Marley, Toy Dolls (to bude v půl dvanácté) a Gangnails. V neděli od 16.15 hodin Krucipüsk, Inékafe, Palm Reader, Mňága a Žďorp, Marky Ramone (to bude ve čtvrt na jedenáct) a Wild Sticks.
Dopsal jsem, jdu do areálu. Vzal jsem si boty, po kterých si klidně mohou opilci šlapat.Komentáře [ 1 ]

Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)