Kykyna a Babovřesky – pravda vylézá z nory

Dnes jsem poprvé viděl Babovřesky, a měl jsem to s předehrou. Podotýkám, že jsem v době, kdy všichni kolegové novináři tepali Kameňák, našel dost odvahy na to, abych ho označil za vtipný film. Stojím si za tím dodnes, a tak se mohu důvodně domnívat, že bych byl schopen pochválit ledacos.
Režisér Zdeněk Troška dnes kousek od mého domu, v pražském obchodním centru Nový Smíchov, křtil DVD s filmem Babovřesky. Když pominu to, že křest uváděl moderátor s nejnepříjemnějším hlasem a nejpitomějšími fórky v Praze (jakýsi Tomáš Kraus z Primy) a že Troška ohlásil záměr uvést druhý (ten už je hotový) i třetí díl filmu (ufff), dostal jsem od pořadatelů DVD jako osobní dar.
Jelikož jsem ještě Babovřesky neviděl, přišel jsem domů a „dal“ jsem je. A obávám se, že mi spolehlivě ukázaly, jak asi vypadá oblast pár centimetrů nad dnem humoru. Trapno, mizerné herecké výkony, peklo, smutno, deprese a skepse. Někdo v tom filmu řekne rádoby vtip (třeba že se farář jmenuje Šoustal) a vy se stydíte… Znáte to?
Úspěch filmu pro mě jasně vysvětluje, proč si tenhle tupý národ (jehož jsem součástí) klidně zvolí prezidentem vožralu z Vysočiny a premiérem pšouka, který u toho byl od začátků a ví přesně, kdo co ukradl, jenom se tváří jako trouba, aby dostal hlasy, a on mu ty hlasy dá.
Že je současnost dobou těžkých zkoušek, ukázala i kauza Kykyna. Popletená politická prostitutka Bobošíková, která v minulosti v pohodě kandidovala na prezidentku za KSČM, dostala nápad pozvat bývalého prezidenta a celosvětově usvědčeného zloděje Kykynu zpět do politiky. Že prý by to s ním bylo lepší a konečně by pravá pravicová politika šlapala.
Jakmile tohle plácla, okamžitě začali z děr vylézat gauneři, zloději a zmrdi, kteří v politice už dávno povolili a prokázali ono okřídlené „Kdo nekrade, okrádá rodinu a hlavně sebe“.
Takže jakmile padlo jméno Kykyna, přihlásili se do zbraně Topolánek, Šťastný, Bém, Doktor, prostě ti, kteří už několikrát demonstrovali své nulové morální kvality, nebo jsou z nich podezřelí.
Kykyna ale není takový blbec, jak vypadá, a tak se do politiky nevrátí. Na jednu stranu je to fajn, na druhou stranu by bylo bývalo lépe, kdyby mu to byli bývali jasně řekli voliči a jeho stranu by byli bývali do parlamentu nezvolili.
Ačkoliv člověk tady nikdy neví. Když jsme zvolili vochmelku z Vysočiny, on by zlodějíček prošel taky.Komentáře [ 2 ]

  • david napsal:

    S tím Krausem jste uhodil hřebíček na hlavičku. Jinak souhlas s celým článkem !

  • Jirka Mezník napsal:

    Škoda,že tyhle názory nejsou slyšet z masmédií.Možná,že by se národ tupý a opilý konečně vzbudil.Jirka

Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)