Štěňata zůstala v Trutnově, Vinnetou si odvezl dýmku míru

Nebylo by fér ponechat bez dohry kritickou poznámku na adresu daru Vinnetouovi a Nšo-či na trutnovském hudebním festivalu. Pídil jsem se proto po osudu štěňat, které pořádající Martin Věchet na pódiu v pátek v noci těm dvěma daroval, a dobral jsem se odpovědi.
Celý sobotní večer ležel koš s několika opravdu krásnými mladičkými psíky v zákulisí festivalu. Kolemjdoucí si je prohlíželi, chovali je, obdivovali a k tomu mohli poplácat po zádech jejich rodiče, psy z rodu setrů.
Vinnetou a Nšo-či si tedy své psí prcky z Trutnova neodvezli, i když z nich prý byli nadšení. Obzvlášť Marie Versiniová, která prý zástupce stejné rasy ještě donedávna chovala. Martin Věchet se před festivalem dozvěděl, že jí nedávno zemřeli, no a protože jemu se tři týdny před začátkem akce několik kousků téže rasy narodilo, rozhodl se pro tento bohulibý čin. A kdyby nevěděl, že Vinnetou je velkým milovníkem psů, asi by od svého záměru upustil.
Z mnoha důvodů si ani Pierre Brice ani Versiniová štěňata ale odvézt nemohli. Kromě dalších darů si však Brice odvezl dýmku míru, ze které v pátek večer spolu s pořadateli pokouřil přímo na pódiu. Prý se mu tak tak vešla do auta, velké audiny. Mimochodem, dýmku pro něho vyrobil přítel Věchetovy dcery.
Za sebe ještě jedno trutnovské doznání. Ze čtvrtka na pátek jsem se v areálu Na Bojišti zdržel až do půl šesté ráno. Byl to můj osobní rekord, dobrých dvacet let jsem takhle dlouho na festivalu nezůstal – je o mně ostatně známo, že nejsem zrovna noční pták.
Ve společnosti přátel jsem si ale teď, v roce 2013 udělal malý osobní rekord. Jistě za to může i omámení ze špetky alkoholu, kterou jsem coby notorický abstinent do svého těla po pobídkách přátel s těžkým srdcem vlil.
V pátek časně ráno jsem tak ve výdrži většinu z těch opilých diváků, kteří na festivalu byli, porazil. Sláva vítězům, čest poraženým.
Můj boj proti alkoholu nicméně přirozeně trvá. A bude ještě drsnější. Poznal jsem jen svého nepřítele…Komentáře [ 1 ]

  • wuxia napsal:

    Jardo, ty jsi požil?! Není možná… Co to bylo za mok a koliks toho do sebe vpravil? Podrobnosti prosím.

Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)