Bílek ven… všichni ven!! Fotbal jako politika

Dámy prominou, ale po delší době se na těchto stránkách vrátím ke kopané. V pátek se totiž přihodilo, že česká fotbalová reprezentace prohrála doma s Arménii, což je docela problém.
Ne že by to našim fotbalovým mládencům rvalo žíly, to spíš fanouškům. Naši borci, symboly úspěchu i daně za úspěch, se sice naoko tvářili, že je jim to opravdu móc a móc líto, ti lepší herci z nich skryly tvář do dlaně a předstírali smutek, ti nejlepší uronili slzu, v zásadě jim je ale reprezentace republiky u prdele.
Po zápasech se koneckonců pravidelně chlastá, známá je kauza děvek na hotelu, které šéfoval dnešní kapitán Rosický, a navíc: proč by přece měli poctivě a naplno reprezentovat zemi, ze které je zdejší majitelé klubu nedomrlé prodali do světa a jim se tam – až na výjimky – nedaří. Stali se neprodejným zbožím, lepší kluby je přeprodávají nebo půjčují slabším, a to všechno jenom proto, že v českém prostředí tihle náfukové a simulanti nemohli vyrůst v opravdu silné osobnosti, museli se poroučet pryč, protože takto za ně majitelé klubů dostali hned nějaké peníze.
Trenérem party samolibých metrosexuálů je neschopný Michal Bílek, který na sebe během své trenérské kariéry upozornil jenom tím, že se stal ku překvapení všech trenérem reprezentace. Tam jej instaloval jeho podivný kamarád Ivan Hašek, mluvka a žvanil, jenž slíbil českému fotbalu očistu, ale namísto práce na ní v pozici šéfa po pár měsících zdrhnul někam na východ.
Bílek je však v prohře s Arménií přece jenom trochu nevinně. Ne že by opět nepotvrdil, že nedá dohromady sestavu ani ve chvíli, kdy takový Václav Kadlec vstřelil gól v Bundeslize a je v laufu, zatímco Kozáka se zbavil AS Řím a v laufu není (hrál samozřejmě Kozák, Kadlec až od 55. minuty). V tom je až neuvěřitelně pravidelně omylný. Problém je, že má k dispozici bandu nemakačenků a neschopných trotlů, kterým je reprezentace šumák.
A tak si drazí hoši dovolí několikrát netrefit branku z jasné příležitosti, brankář Čech chytí ze tří střel do brány jen jednu (to je 33 procent úspěšnosti) a na hřišti se motá jakýsi Limberský, kterému je na blití, přesto má pocit, že českému týmu pomůže, když bude hrát, a dlouhodobě mimořádně naivní Bílek tomu dokonce věří. Přitom Limberského majstrštyk se jmenuje nafilmovaná penalta v zápase domácí Plzně proti Spartě, čili by se spíš měl učit hrát fair play.
Inu, je to divný tým. Šéf Pelta, symbol korupce a prohnilosti české kopané (nicméně přesto její šéf), nedávno vyhlásil, že trenér Bílek má jeho důvěru, Petr Čech se votlemuje v reklamě na nějakou pitomou půjčku, kterou si obyčejný a skutečný Čech dovolit nemůže, a Bílek i další sedmilháři z mančaftu do médií tvrdí, že budou bojovat do poslední chvíle.
Možná těm výstavním troubům ještě nikdo neřekl, že měli bojovat od první chvíle. Pelta za nimi ale stojí, a oni za sebou vzájemně stojí také. Je to jako v politice, lotři se podporují.
Bůh ochraňuj tuhle zemi.Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)