Dá se ale přes to přenést…

Za dovolenou dnes zaplatíte poměrně velké prachy, alespoň v mém rozpočtu je dovolená pořádná černá díra. Takže když řízením osudu musíte v září odjet o pár dnů později, je to tím pádem o něco levnější a máte pocit, že jste na cestovku – v tomto zcela konkrétním případě Fischer – vyzráli, není to tak. Ona vás vždycky doběhne.
Jen tak na okraj mě překvapuje, jak byli cestující, mnohdy s malými dětmi, na palubě letadla společnosti Travel Service klidní i přes to, že nedávno odvysílala Prima reportáž o tom, jak se tato společnost snaží dosáhnout co nejvyššího zisku za cenu toho, že její letadla nejsou technicky úplně v pořádku, ale létají a létají. Budiž, nevadí mi, že jsem se na palubě modlil k Bohu jediný. Možná byla chyba u mě. Schází mi letový trénink.
Na řeckém ostrově Kos, kam mě Travel Service nakonec úspěšně dopravil, nám po přistání v půl osmé našeho času průvodkyně od Fischera řekla, že nás na hotel pustí až ve tři odpoledne. Do té doby budeme tvrdnout v recepci, anebo můžeme jít někam cournout. Tvrdli jsme v recepci a kolem ní, a na pokoj nás milostivě pustili ve tři čtvrtě na tři.
Tam už nebylo tak těžké zjistit, že satelitní televize (je v ceně) nefunguje. Když jsem to nahlásil v recepci, dámě to bylo evidentně jedno, ale zahlásila něco v tom smyslu, že na to nechá někoho juknout. Prd. Takže jsem to zopakoval jejímu zrzavému kolegovi, který měl službu po ní. Prý se na to podívá. Prd. A tak jsem to druhý den přeříkal delegátce Fischera Editě. Jasně řekla, že to zjistí, a zeptala se v recepci. Tam jí mně již dobře známá jukna nakukala, že je to problém v nějaké satelitní síti. Znamená to, že třetí den televize nejde a na každý nový dotaz, který s mimořádně nemilým úsměvem v recepci vznesu, dáma zamele, že neví. OK, tak to divadlo dáme až do konce pobytu. Já se budu ptát denně a reprezentantka země, v níž lidé ještě pořád drží tři hodiny denně siestu, byť jsou ekonomicky v čoudu, bude mlžit.
Abych byl konkrétní, hotel na Kosu se jmenuje Asteras Resort a má čtyři hvězdičky. To už jsem dámě připomněl. Odpovědí mi bylo zamekotání. Hvězdička sem, hvězdička tam.
Na pokoji 803, který je sympaticky daleko od vtíravých písniček znějících z reproduktoru u malého bazénu za hotelem, je urvané prkénko na hajzlu, takže když do toho jdete naplno, kloužete prkénkem po míse a možná spadnete. Je potřeba to hlídat.
V Asteras Resortu si myslí, že když bude u bazénu celý den hrát hudba, respektive muzak (tedy hudba odpadová, do výtahu a tak), bude to sexy. Ten rambajz bych nikomu nepřál. Myslím, že hrdina Rudišovy knížky Potichu to řešil přestřižením drátu vedoucího do reproduktorů…
Celý zájezd je all inclusive. V Asteras Resort to znamená, že vám z postmixu i přes den namixují nápoj. Postmix ale moc nefunguje, takže je výsledná šlichta někdy moc sladká, jindy je cola žlutá a když si dáte vodu, máte pocit, že si v ní majitel hotelu myje fusekle. Prostě hnus.
Největší zlo je ale kafe. K jeho výrobě došlo nejspíš tak, že zbytky kávy z odpadkových košů z celého ostrova (ono jich tam moc není) zalili vodou po majitelových fuseklích. Asi něco, jako když polykáte vlastní sliny poté, co jste tři hodiny předtím spořádali kofilu, a namlouváte si, že je to dobrá brazilská káva.
Veškeré nápoje v Asteras Resort lijí do umělohmotných pohárků, které jsou – slušně řečeno – zasrané. Je lépe k nim nečichat. Jsou v nich cítit ponožky a něco jako pižmo špindíry. Prostě je lépe si vodu zakoupit v hotelovém obchodu (kvůli tomu tu ostatně nejspíš je) a na all inclusiv se vykašlat.
Mimochodem, tak slavná cestovní kancelář, jakou Fischer je, mohla ještě před odjezdem svým klientům sdělit, že v pokojích s nefungující televizí jsou hejna komárů, a tak pokud se budou chtít vyspat, bude je to stát další eura navíc za přípravky na jejich eliminaci. Což o to, já si to přečetl v jedné recenzi. Ale ten poštípaný chlapeček, který má několik fleků v obličeji a jistě ho to na dovolené s rodiči nepříjemně svědí, to prostě nevěděl.
Je tu samozřejmě možnost, jak tyhle drobounké nedostatečky přehlédnout. Prostě si vzpomenout na to, že jsme nazí přišli na svět a nazí odejdeme, takže se na všechno povznést a užívat si krásného moře a padesáti procent jídla, které se dá v Asteras Resort strčit do huby.
Já se ale zrovna špatně vyspal.Komentáře [ 1 ]

  • Jirka Mezník napsal:

    Ahoj,Jardo.Já byl letos na Korfu.Měl jsem se o dost lépe než ty,ale v Řecku už mě asi taky nikdo neuvidí.Jo,mimochodem televize nám šla,ale dívat se na to nedalo:)

Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)