Nejlepší věci jsou na Kosu zadarmo

Půjčíte si čtyřkolku, ponoříte hlavu do ochranné helmy, načepujete pár litrů benzinu za pár eur a vyrazíte na výlet po ostrově Kos. Když jste trošičku pozorní, neuniknou vám krásy, které nevymyslíte. Třeba pohledy na kouzelně modré moře, zátoky, stará města a hrady, domorodce v jejich snědé kůže i buňku velkou jako lokálka ze Starkoče do Broumova hrdě pojmenovanou „Super Market“. Uvnitř samozřejmě bez pečiva, sotva se tam vejde prodavač.
Když se vracíte, máte pocit, že Bůh se narodil na ostrově Kos. No, a pak zaparkujete přehřátou čtyřkolku na parkoviště hotelu Asteras Resort, vyzvednete si na recepci klíč od pokoje 803, vyjdete k bazénu (kolem něhož do pokoje projít bohužel musíte), a u něho pořád vyhrává pitomá moderní hudba jako na pouti v Dolním Prdelově, do rytmu se před svou nedrobnou madam vlní obtloustlý Polák v růžovém tričku, kterého idiotský remix písničky R.E.M. evidentně neuráží, a je tu realita zaplacené dovolené.
Po remixu přijde další eurodisko, pak další a další, a celé to jede až do noci. U toho hluku, který jednou civilizaci pobije, se leckdy musíte i najíst, protože malinkatá jídelna hotelu (čtyřhvězdičkového, podotýkám) nepojme ani polovinu lidské kapacity, kterou se rozhodla narvat do svých komáry osídlených pokojů.
Nadto se v té jídelně stojí fronta nejenom na to, až se uvolní místo u stolu (pokud tedy nechcete mnohdy mdlou stravu požírat u idiotských remixů hezky romanticky u bazénku), ale také na smrduté umělohmotné pohárky. Sedm lidí přešlapuje u postmixu s nápoji podivné chuti, obsluha jim po deseti minutách přinese dva pohárky, náležitě smradlavé, oni se o ně poperou a dva z nich jsou vítězové. Zbytek čeká dál.
Také se v Asteras Resort umoudřily televizory. A byl to krásný dárek, vždyť nerozmazaný a nezrnící program je v nabídce hned jeden: zpravodajský kanál France24. BBC už zrní, RTL ještě víc, ruský zpravodajský kanál docela jde (Rusové si to vždycky uměli zařídit), ale další čtyři kanály už nejsou skoro vidět ani slyšet. Toť vše. Nabídka satelitních televizních programů v Asteras Resort je jeden ostrý a asi osm rozmazaných. Ale kdybyste chtěli vidět třeba fotbal, můžete jít do městečka Kardamena. Je to patnáct minut chůze, krásná procházka.
Všeobecným zlem jsou takzvané švédské stoly, chcete-li bufety. V Asteras Resortu škodí světu dvojnásob, neboť byť je poživatelných jen padesát procent potravy (ono se dá sníst všechno, ale padesát procent jídla vám prostě nechutná), drtivá většina rekreantů se cpe k prasknutí. Například otylá Polka… Nejdřív si šoupla na talíř dva vinné závitky a já si řekl, že je fajn, že drží dietku, protože když to takhle vydrží dva roky, mohla by se dostat na sto deset kilo živé váhy. Poté si ale dovlekla plný talíř jídla, aby teprve u stolu zjistila, že pozřít lze jen těch padesát procent. Zhltla je, a když s údivem zvěděla, že některé kusy stravy nežere ani potulný pes, který si do čtyřhvězdičkového hotelu chodí ke stolům pro dlabanec přímo z rukou rekreantů, nechala to na talíři. Odpad tedy byl padesát procent.
Tlustý rekreant ze země s divným jazykem, vážící snad rekordní čtyři metráky a chroptící znavením při každém nevinném pohybu, si navršil pokusů o jídlo hned dva talíře. Snědl s bídou půlku jednoho, zbytek putoval do odpadu. Za takové plýtvání by dotyční zasloužili povinný půlroční hladomor, ačkoli připouštím, že podobně s jídlem šeredí i hubeňouři.
Prostě: to nejskvělejší na takovém zájezdu od Fischera na Kos je mimo hotel a zadarmo. To, za co platíte, stojí vyjma cesty tam a zpět za starou bačkoru.
A to jsem se dnes vyspal dobře.Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)