Šloufova šokující slepota

Když jsem dnes ráno sedl na ostrově Kos do letadla společnosti Travel Service, letušky mi za tu odvahu poskytli český deník – konkrétně Lidové noviny. Na titulní stránce jsem zahlédl foto Miroslava Šloufa, lobbisty, který stojí za návratem ochmelky Zemana do vysoké politiky. Tak moc stál o to, aby se staroch vrátil (a to rovnou na Hrad), až na to doplatil a byl jím od moci odkopnut jako prašivý pes.
Přečetl jsem si se Šloufem rozhovor a dospěl jsem k závěru, že byť má za sebou dost politických úspěchů, i když bych jej za ně nejraději nakopal do zadnice, je až dětsky naivní.
Na jednu stranu o Zemanovi v tom rozhovoru mluví jako o chytrém politikovi, na druhou stranu prozrazuje, že mocipán má problém najít v cizí budově i po letech cestu na hajzl (chytrolín si nepamatuje cestu k mušli, nevylučuje to druhé první?). Šlouf teď ale především fňuká, že ho ochmelka Zeman odkopl, že se obklopil jinými a že mu přece dost pomohl na to, aby se něčeho takového nikdy nedočkal.
Je v tom ale nehorázná naivita, řekl bych až sociální hloupost. Zeman už několikrát ukázal, že mu jde jen o chlast, moc a sebe samého – říká se tomu Kykynův syndrom, v podstatě je to postižení nadměrným narcismem. Je tedy šokující, že tak zkušený šíbr, jakým Šlouf je, nečekal, že jakmile bude mít Zeman vyhráno, nebude dělníka, který pro něho předtím makal, potřebovat, protože by mu mohl přerůst přes hlavu. Jestliže Šloufovi za všechnu předešlou práci ani nepoděkoval, dobře mu tak. Je to daň, kterou lobbista platí za bezbřehou naivitu, s jakou si myslel, že Zeman bude jeho kamarád na život a na smrt.
Slepý si často natluče.Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)