Zlo pod sluncem

S dovolením jsem si do titulku vypůjčil název filmu s detektivem Herculem Poirotem, natočeným na motivy knihy Agathy Christie. Jsem milovníkem jejích příběhů, jsem fanouškem toho nepříjemného a nadutého Poirota a tetelím se blahem, když si z něho ve filmu nebo knize někdo vystřelí.
Dnes ráno by se slavný detektiv v tramvají číslo 10, od Anděla do Korunní, asi divil. Trochu jsem zaspal, takže to nebyla ta tramvaj, kterou jezdívám obvykle. Ukázalo se, že abych byl svědkem leckdy dramatických osobních příběhů, musel bych zaspat častěji.
U ministerstva zdravotnictví nastoupila babička. Tak akorát kus přes sedmdesát, trochu nahrbená a šinula si to tramvají mezi sedícími. Zmerčil ji pán, možná padesátník, a jak se babička blížila k němu, zvedl se a zřetelně pronesl: „Sedněte si, paní!“
Babičce to zjevně udělalo dobře a vykročila směrem k sedačce, kterou pán opouštěl. Namísto poděkování ale konstatovala: „To jste nemusel.“ V tu chvíli pán něco zahuhlal a zase si sedl. Když tedy nemusel, tak to neudělá. Babička zůstala opařená stát a tramvaj se tiše a škodolibě bavila.
Na Karlově náměstí už tramvaj odjížděla ze zastávky, když jsme všichni za okny viděli, jak si kravaťák postavil dvě tašky (jednu s notebookem) na chodník a zaplul do křoví, aby se vymočil. V tu chvíli šel, jako na zavolanou, kolem umouněný bezdomovec. Přišoural se k tašce a tu s notebookem vzal. Prohlédl si ji, znalecky našpulil rty, přivlastnil si ji a sunul se dál. Zatímco naivní kravaťák močil v křoví a tašku si nechal na chodníku, bezdomovec přišel k velkému bohatství.
V tramvaji si toho povšiml pan Spravedlivý. Křikl něco na bezdomovce (což on samozřejmě neslyšel a s taškou se sunul rovnou za nosem), a když nepochodil, rozhodl se trhem otevřít dveře a vyběhnout učinit zlodějině přítrž. Ani na pátý pokus ale dveře neotevřel. Byly totiž zaseklé, což se ukázalo už v předešlých stanicích, kdy cestující museli vystupovat jinými.
Bezdomovec se sunul dál a výraz kravaťáka jsme už z tramvaje neviděli, protože domočil, až když jsme odjeli dál.Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)